ایستگاه خبر

قرارداد ۱.۳۶ میلیون دلاری صرافی Coinbase با وزارت امنیت داخلی آمریکا!

صرافی معتبر رمز ارز Coinbase با عقد یک قرارداد ۱.۳۶ میلیون دلاری با وزارت امنیت داخلی، به دولت آمریکا اجازه‌ی بهره‌مندی از خدمات این صرافی را جهت تحلیل داده‌های کاربران و شهروندان این کشور خواهد داد.

اسناد رسمی حاکی از آن است که این قرارداد بین سازمان اعمال مهاجرت و گمرک ایالات متحده (ICE) و صرافی Coinbase بسته شده است. ICE که تحت نظارت وزارت امنیت داخلی عمل می‌کند مسئول رسیدگی به جرائم بین‌مرزی و مهاجرت غیرقانونی بوده و این مبلغ را برای استفاده از مجوز نرم‌افزارهای تحلیلی این صرافی پرداخت کرده است.

قرارداد افشاسازی

می‌توان گفت که این عظیم‌ترین قراردادی است که صرافی Coinbase در همکاری‌های خود با دولت آمریکا داشته است. در اسناد منتشر شده اشاره‌ای به نوع داده‌های به‌اشتراک گذاشته شده با وزارت امنیت داخلی نشده است. طبق اطلاعات پایگاه‌داده‌های دولتی، صرافی Coinbase تنها فروشنده‌ی داده‌های موردنظر به ICE بوده و به‌دلیل ماهیت حساس این قرارداد، اطلاعات بسیار اندکی دردسترس عموم قرار خواهد گرفت.

در گذشته نیز شاهد همکاری این صرافی با سازمان‌های متعدد دولتی آمریکا از جمله سرویس اطلاعات مخفی بوده‌ایم که طی قراردادی ۱۸۳،۷۵۰ دلاری اجازه‌ی استفاده از خدمات جرم‌شناسی بلاک‌چین را تا سال ۲۰۲۴ به این سازمان داده بود.

مشارکت پرحاشیه

باآنکه مشارکت‌های گذشته‌ی Coinbase با دولت آمریکا با انتقادهای شدیدی روبرو گشته است، اما مدیرعامل این صرافی هرگز از همکاری‌های پرسود ​خود با سازمان‌های اعمال قانون ابراز پیشمانی نکرده است.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل Coinbase، در توئیتی به این مطلب اشاره داشت که چنین همکاری‌هایی درواقع جنبه‌ی مثبتی برای این صرافی داشته و به کاربران اطمینان داد که تنها اطلاعاتی را که هم‌اکنون در بلاک‌چین دردسترس همگان قرار دارد با سازمان‌های مذکور به‌اشتراک گذاشته است.

با این‌وجود به عقیده‌ی بسیاری از طرفداران سرسخت حریم‌شخصی، اهداف و تصمیمات Coinbase با ماهیت اصلی رمز ارزها در تضاد کامل است.

پیشنهاد مطالعه: امضای دیجیتال چیست و چه الگوریتم‌هایی دارد؟ (Digital Signature)

Source

https://coiniran.com/?p=47572
دکمه بازگشت به بالا