ایستگاه خبر

صرافی Coinbase در آستانه عرضه سهام عمومی خود در Nasdaq

صرافی Coinbase به پرونده خود در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اشاره کرده است، زیرا این شرکت در حال آماده‌سازی برای لیست مستقیم سهام عمومی کلاس A خود در Nasdaq (بورس اوراق بهادار بزرگ آمریکا) است.

Coinbase به عرضه اولیه‌ی عمومی نزدیک است
فرم تشکیل پرونده S-1 با SEC توسط همین سازمان در روز پنجشنبه (۲۵ فوریه ۲۰۲۱) منتشر شد. ثبت این پرونده برای تبدیل شدن به یک شرکت تجاری عمومی، گام بزرگی برای Coinbase است. در این پرونده نوشته شده است:

«ما برای ثبت سهام کلاس A خود در بازار جهانی Nasdaq تحت نماد COIN اقدام کرده‌ایم.»

زمزمه‌های طرح این صرافی برای عرضه اولیه (IPO) اولین بار در ژوئیه سال ۲۰۲۰ به گوش رسید. بعدها در ماه دسامبر، Coinbase گزارش کرد که برای تحقق این آرزو به دنبال خدمات بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس (Goldman Sachs) ایالات متحده رفت.

در همین حال، فرم تشکیل پرونده S-1 مشخص کرد که علاوه بر خدمات گلدمن ساکس، به دنبال خدمات سایر بانک‌های سرمایه‌گذاری آمریکایی مانند سیتی گروپ، جی‌پی‌مورگان و آلن و کمپانی نیز رفته است.

این شرکت به‌عنوان بخشی از کسب آمادگی لازم برای عرضه عمومی سهام خود، منابع مالی و دارایی خود را اعلام کرده است. این صرافی رمزارز گزارش داده است که در پایان سال ۲۰۲۰ درآمد کلی ۱.۳ میلیارد دلاری ایجاد کرده که بیش از دو برابر درآمد سال ۲۰۱۹ بوده است.

علاوه بر این، پول نقد و معادل نقدی شرکت در پایان سال ۲۰۲۰ برابر با ۱.۱ میلیارد دلار بود. همچنین، Coinbase در کل ۹۰ میلیارد دلار دارایی در پلتفرم خود دارد.

این شرکت از سال ۲۰۱۲ بیت کوین ‌دارد!
صرافی Coinbase همچنین تا پایان سال ۲۰۲۰ دارایی‌های کریپتوی را در اختیار داشت که شامل ۴۸.۹ میلیون دلار  USDC، و ۱۳۰.۱ میلیون دلار بیت کوین، ۲۳.۸ میلیون دلار اتر و ۳۴ میلیون دلار دارایی‌های دیجیتال دیگر است.

غول صرافی‌های رمزنگاری قبلاً گفته بود بیت کوین و سایر رمزارزها از ابتدای تأسیس آن در سال ۲۰۱۲ بخشی از ترازنامه‌های شرکت بوده‌اند. Coinbase همچنین افزود:

«ما قصد داریم سرمایه‌گذاری خود را در دارایی‌های کریپتو حفظ کنیم زیرا به شدت به پتانسیل بلند مدت اقتصاد رمزارزها اعتقاد داریم.»

پرونده کوین‌بیس در SEC همچنین با ۲.۸ میلیون کاربر معامله‌گر از سال ۲۰۲۰، با افزایش ۱۸۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹، رشد پلتفرم این شرکت را نشان می‌دهد. علاوه بر این، در دسامبر سال ۲۰۲۰، ۴۳ میلیون کاربر تأییدشده در پلتفرم آن وجود دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱

 

Source

https://coiniran.com/?p=44086
دکمه بازگشت به بالا