ایستگاه خبر

کوین‌بیس ۱۱۵ میلیون سهم “COIN” را با قیمت ۸.۲ دلار ثبت می‌کند

کوین‌بیس ،صرافی رمز ارز آمریکایی، درخواست بازنگری‌شده‌ی خود را برای لیست کردن حدود ۱ میلیارد دلار سرمایه در سهام عمومی ثبت کرده است.

ماه گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در ایالات متحده پرونده‌ی S-1  کوین‌بیس را برای درج مستقیم سهام عمومی کلاس A در بازار جهانی Nasdaq با نشان «COIN» منتشر کرد.

در سند اصلاح‌شده‌ای که امروز منتشر شد، این شرکت به فهرستی از ۱۱۴،۸۵۰،۷۶۹ سهم عمومی کلاس A با سرمایه ثبت‌شده‌ی ۹۴۳،۲۱۸،۱۵۵ دلار اشاره کرده است. کل سرمایه سهام در ۳۱ دسامبر کوین‌بیس ۱.۵ میلیارد دلار بود. ارزش صوری این سهام ۸.۲ دلار است. با این حال، ارزش بازار معمولاً بالاتر از ارزش صوری است.

این شرکت فقط دو کلاس سهام دارد که از نظر حق رأی متفاوت‌اند. به عنوان مثال، هر سهم کلاس B در مقایسه با کلاس A دارای ۲۰ رأی معادل است. این شرکت از ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ به طور خودکار کلیه‌ی سرمایه‌گذاری‌های سید و سهام مقدم قابل تبدیل خود را به سهام عادی کلاس B و کلاس A تبدیل کرد.

این صرافی خاطر نشان کرد که پایین‌ترین و بالاترین قیمت سهام کلاس A در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۱ برای انتقال خصوصی ۲۰۰.۰۰ و ۳۷۵.۰۱ دلار بود.

درآمد تعدیل‌شده (درآمد ناخالص قبل از مالیات، سود، استهلاک و کاهش بها) تا ۳۱ دسامبر برای کوین‌بیس ۲۴.۳ میلیون دلار و در دو سال گذشته ۵۲۷.۴ میلیون دلار بوده است.

در طرحی که منتشر شده است یادداشتی از پرونده کوین‌بیس علیه SEC برای تجارت XRP نیز وجود دارد. در این گزارش آمده درآمد کوین‌بیس از معاملات XRP در سال گذشته ۱۰۸.۶ میلیون دلار بوده است. با این حال، پس از شکایت SEC از ریپل، این شرکت دارایی‌های منتسب به XRP را کاهش داده و معاملات مربوط به آن را ملغی کرده است.

این طرح تاریخ شروع فعالیت‌ها را ذکر نکرده است، اگرچه گزارش‌ها حاکی از آن است که ممکن است طی چند هفته‌ی اخیر این طرح عملی شود.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟ یک مقایسه تخصصی -فصل

Source

https://coiniran.com/?p=44705
دکمه بازگشت به بالا