ایستگاه خبر

کوین‌بیس 115 میلیون سهم “COIN” را با قیمت 8.2 دلار ثبت می‌کند

کوین‌بیس ،صرافی رمز ارز آمریکایی، درخواست بازنگری‌شده‌ی خود را برای لیست کردن حدود 1 میلیارد دلار سرمایه در سهام عمومی ثبت کرده است.

ماه گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در ایالات متحده پرونده‌ی S-1  کوین‌بیس را برای درج مستقیم سهام عمومی کلاس A در بازار جهانی Nasdaq با نشان «COIN» منتشر کرد.

در سند اصلاح‌شده‌ای که امروز منتشر شد، این شرکت به فهرستی از 114،850،769 سهم عمومی کلاس A با سرمایه ثبت‌شده‌ی 943،218،155 دلار اشاره کرده است. کل سرمایه سهام در 31 دسامبر کوین‌بیس 1.5 میلیارد دلار بود. ارزش صوری این سهام 8.2 دلار است. با این حال، ارزش بازار معمولاً بالاتر از ارزش صوری است.

این شرکت فقط دو کلاس سهام دارد که از نظر حق رأی متفاوت‌اند. به عنوان مثال، هر سهم کلاس B در مقایسه با کلاس A دارای 20 رأی معادل است. این شرکت از 31 دسامبر سال 2020 به طور خودکار کلیه‌ی سرمایه‌گذاری‌های سید و سهام مقدم قابل تبدیل خود را به سهام عادی کلاس B و کلاس A تبدیل کرد.

این صرافی خاطر نشان کرد که پایین‌ترین و بالاترین قیمت سهام کلاس A در سه ماهه‌ی اول سال 2021 برای انتقال خصوصی 200.00 و 375.01 دلار بود.

درآمد تعدیل‌شده (درآمد ناخالص قبل از مالیات، سود، استهلاک و کاهش بها) تا 31 دسامبر برای کوین‌بیس 24.3 میلیون دلار و در دو سال گذشته 527.4 میلیون دلار بوده است.

در طرحی که منتشر شده است یادداشتی از پرونده کوین‌بیس علیه SEC برای تجارت XRP نیز وجود دارد. در این گزارش آمده درآمد کوین‌بیس از معاملات XRP در سال گذشته 108.6 میلیون دلار بوده است. با این حال، پس از شکایت SEC از ریپل، این شرکت دارایی‌های منتسب به XRP را کاهش داده و معاملات مربوط به آن را ملغی کرده است.

این طرح تاریخ شروع فعالیت‌ها را ذکر نکرده است، اگرچه گزارش‌ها حاکی از آن است که ممکن است طی چند هفته‌ی اخیر این طرح عملی شود.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟ یک مقایسه تخصصی -فصل

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا