ایستگاه خبر

کوین‌بیس از نظر ارزش بازار پایین‌تر از دوج‌کوین قرار گرفت

نمی‌توان انکار کرد که سال 2022 برای بازار کریپتو فاجعه‌بار بوده است و تریلیون‌ها از کل ارزش بازار کم شده است. کوین‌بیس یکی از موفق‌ترین صرافی‌های رمز ارزی جهان، از آغاز سال تا به امروز بیش از ۸۵ درصد افت داشته و ارزش بازار آن به زیر ارزش بازار دوج‌کوین رسیده است.

تداوم بحران بازار در سال 2022 بر تعداد زیادی از شرکت‌های رمزارزی تأثیر گذاشته است و بازار با فروپاشی FTX، و زیان‌های پس از آن، ضربه بزرگتری را متحمل شد. طبق گزارش‌های CoinDesk، ارزش صرافی ارزهای دیجیتال کوین‌بیس در 30 روز گذشته 17 درصد کاهش یافته است. این کاهش قابل توجه سقوط سالانه این صرافی را به بیش از 85 درصد می‌رساند. سهام کوین‌بیس (COIN) در حالی که صرافی با حجم معاملات کم‌سابقه در میان کاهش قیمت کریپتوها دست و پنجه نرم می‌کند، سقوط کرده است. کاهش قابل توجه قیمت سهام، ارزش بازار این شرکت را در مقایسه با پروژه الگوریتم دوج‌کوین که در حال حاضر ارزش بازار آن تقریباً 10 میلیارد دلار است، به کمتر از 8 میلیارد دلار رسانده است.

سقوط FTX باعث ترس از صرافی‌ها شد

هنگامی که صرافی ارزهای دیجیتال FTX در ماه نوامبر سقوط کرد، ترس به سرعت در سراسر بازار گسترش یافت زیرا معامله‌گران و سرمایه‌گذاران نگران ذخیره دارایی‌های خود در صرافی‌ها بودند. سرمایه‌گذاران کریپتو را از صرافی‌ها با نرخ‌های بی‌سابقه بیرون می‌کشند تا خود حضانت دارایی‌های خود را بر عهده بگیرند. بزرگترین ارز دیجیتال که خروج آن از صرافی‌ها ثبت شده بیت کوین بوده است. در ماه نوامبر، 91557 بیت کوین به ارزش 1.5 میلیارد دلار از صرافی‌های بایننس، کراکن و کوین‌بیس خارج شدند.

افزایش تعداد کاربران کوین‌بیس علیرغم رکود بازار

علیرغم شرایط سختی که در بازار ارزهای دیجیتال تجربه شده است، کوین‌بیس توانسته 19 میلیون کاربر تأیید‌شده را در سال جاری وارد پلتفرم خود کند. گزارش‌ها حاکی از آن است که کوین‌بیس بین 31 دسامبر 2021 تا 30 سپتامبر 2022، 19 میلیون کاربر در سراسر جهان اضافه کرده که به معنای رشد 21.35 درصدی است. این داده‌ها نشان دهنده حداقل دو میلیون کاربر است که در سال 2022 هر ماه به پلتفرم پیوسته‌اند.

پیشنهاد مطالعه: کپی تریدینگ (Copy Trading) چیست؟ + بهترین پلتفرم‌های کپی تریدینگ

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا