ایستگاه خبر

لیست شدن YFI در صرافی Coinbase،‌ رشد ۱۵ درصدی قیمت در واکنش به اطلاعیه

طبق گزارش خبرگزاری Cryptobriefing، صرافی Coinbase به زودی توکن حکم‌رانی YFI را در Coinbase Pro لیست می‌کند و معاملات آن از ۱۵ سپتامبر آغاز خواهد شد. در پی این اطلاعیه، قیمت این توکن ۱۵ درصد رشد کرده است.

این پروتوکل از آغاز مسیر خود به عنوان iEarn Finance در فوریه ۲۰۲۰، به سرعت بر قله‌‌های مالی غیرمتمرکز قدم گذاشت. این پروژه به لحاظ تلاش برای ادغام بازده در نوع خود اولین بوده است. به جای سردرگمی در میان پروتوکل‌های مالی غیرمتمرکز متعدد، yEarn Finance به صورت خودکار وجوه کاربران را به بستر‌ها با بیشترین بازده تخصیص می‌دهد. به علاوه با جمع‌ کردن هزینه تراکنش صدها و هزاران کاربر، به شکل قابل توجهی هزینه‌‌های تراکنش اتریوم را کاهش می‌دهد.

توکن YFI در ابتدای پیدایش خود بعد از راه‌اندازی در ماه جولای امسال، نزدیک به ۳۱ دلار قیمت داشت و حالا پس از یک رشد خیره‌کننده در قیمتی بیش از ۳۰ هزار دلار معامله می‌شود.

YFI در Coinbase Pro

این افرایش قیمت پس از اعلام لیست شدن، دور از انتظار نیست. صرافی کوین‌بیس به لحاظ انتخاب پروژه‌ها برای ورود به لیست خود، اعتبار بالایی دارد، پس این اعلامیه سند مشروعیت این پروتوکل به حساب می‌آید. همچنین اضافه شدن به لیست این صرافی به معنای دسترسی میلیون‌ها سرمایه‌گذار خرد به این توکن و افزایش تقاضای آن است. در کل این اثر در جامعه رمزارز شناخته‌شده است تا آن جا که آن را «اثر کوین‌بیس» می‌نامند.

البته این لیست شدن با نوعی غافلگیری همراه بود. پیش از این صرافی کوین‌بیس در ماه جولای اعلام کرده بود که تعدادی از توکن‌های مالی غیرمتمرکز را مثل  Curve، Band، Balancer و چندی دیگر، به فهرست خود خواهد افزود. اما هرگز به در نظر گرفتن YFI اشاره‌‌ای نکرده بود. این غافلگیری، «اثر کوین‌بیس» را تقویت کرده است.

قیمت توکن YFI در مدت کوتاه دو ماه، ۱۰۰۰ برابر شده و ظاهرا هنوز هم سقفی برای خود متصور نیست.

بیشتر بخوانیم: سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز: ۵ نکته در مورد دیفای که باید بدانید

https://coiniran.com/?p=41107
دکمه بازگشت به بالا