ایستگاه خبر

کوین‌بیس در میان موجودیت‌هایی که با یک شرکت ارائه‌دهنده‌ی فناوری تشخیص چهره‌ی بحث‌بر‌انگیز کار می‌کند

اسناد داخلی به دست آمده از BuzzFeed نشان داد شرکت Clearview AI از طرف شرکت‌های اپل و گوگل با تهدید‌های قانونی روبرو شده و همچنین از آن خواسته شده که رویه‌های خود را به صورت دقیق‌تری بررسی کند. این شرکت تاکنون فناوری خود را به ۲۲۰۰ شرکت دیگر از سراسر دنیا به اشتراک گذاشته و فروخته است.

این نرم‌افزار، وب‌سایت‌ها و پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی را مورد هدف قرار می‌دهد تا داده‌ها را به چنگ آورد و عکس‌های ارسال‌شده به صورت آنلاین به فرد موردنظر را مطابقت دهد. بنا بر گزارش BuzzFeed در روز پنجشنبه، کوین‌بیس، از جمله سازمان‌هایی بود که حداقل برای یک جستجو از این نرم‌افزار استفاده کرده بود.

سخنگوی کوین‌بیس در مقاله تأیید کرد که این صرافی، نرم‌افزار Clearview را با توجه به نیاز‌های منحصربه‌فردش درباره‌ی امنیت و انطباق مورد آزمایش قرار داده بود، اما وی افزود که داده‌های مشتریان در هیچ‌یک از این آزمایش‌ها مورد استفاده قرار نگرفته بود. بنا بر گفته‌ی او، صرافی کوین‌بیس این نرم‌افزار را آزمایش کرده تا ببینید آیا این سرویس به صورت معناداری توانایی تقویت تلاش‌های ما را در جهت محافظت از کارمندان و دفاتر در برابر تهدید‌های فیزیکی و بررسی و تحقیق درباره‌ی کلاه‌برداری و فساد دارد یا خیر.

کوین‌بیس، پیش از این نیز درباره‌ی چگونگی پرداختن به حریم خصوصی کاربران با انتقاداتی روبرو شده بود. در ماه مارس گذشته،‌ این صرافی چند روز پس از ادعاهای مدیر فروش نهادی خود، دال بر فروش داده‌های مشتری به منابع خارجی توسط تحلیل‌گر قبلی، مجبور به اثبات عدم فروش داده‌های کاربران به منابع خارجی شد. کوین‌بیس به تازگی یک شرکت تحلیلی به دست آورده بود که به دولت‌های ناقض حقوق بشر مرتبط بود.

ادعاهای مشتری

مدیر ارشد Clearview که پیش از این ادعا می‌کرد نرم‌افزار شرکت وی دقیقا برای اجرای قانون بوده است، در بیانیه‌ای خطاب به BuzzFeed افزود که این نرم‌افزار در درجه‌ی نخست بر کانادا و آمریکا متمرکز بود. مقامات مختلف در تنظیم مقررات آمریکا در میان بزرگ‌ترین مشتریان این نرم‌افزار جای دارند. بنا بر اسناد،‌ وزارت امنیت بیش از ۲۸۰ حساب را ثبت کرده است که سرویس مخفی ۵۶۰۰ جستجو را انجام داده است.

با این حال،‌ مشتریان این نرم‌افزار،‌ بانک‌ها نیز هستند که شامل Wells Fargo و Bank of America هستند. اگرچه سخنگوی BoA بیان کرد که این بانک هرگز مشتری Clearview نبوده است، اما اسناد نشان می دهد که این نرم افزار برای بیش از ۱۹۰۰ جستجو توسط این بانک مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین بسیاری از مشتریان در خارج از کشور هستند، از جمله سازمان های اجرای قانون در سراسر اروپا و آسیا، و همچنین موجودیت‌هایی مانند صندوق ثروت مستقل امارات متحده عربی (امارات).

در اوایل فوریه،‌ شرکت‌های گوگل،‌ یوتیوب و فیس‌بوک، سفارشات خود را به این نرم‌افزار، لغو و متوقف کردند تا تصاویر مربوط به این نرم‌افزار را از پلت‌فرم‌های خود جدا کنند.

https://coiniran.com/?p=37269
دکمه بازگشت به بالا