ایستگاه خبر

جریمه‌ی ۶.۵ میلیون دلاری Coinbase

جریمه‌ی ۶.۵ میلیون دلاری Coinbase به دلیل مشکلات یکی از نرم‌افزارهای این صرافی بوده است.

این اطلاعیه درباره تحقیقاتی که در مورد اتریوم و بیت کوین کش در حال انجام هستند اطلاعاتی را نداده است.

روز جمعه CTFC اعلام کرد که Coinbase‌ با پرداخت جریمه‌ی ۶.۵ میلیون دلاری به دلیل اتهامات وارده مبنی بر سایت GDAX در سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸، موافقت کرده است.

پلتفرم GDAX که اکنون به عنوان Coinbase Pro شناخته می‌شود، سایتی برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران حرفه‌ای است.

با توجه به اطلاعات منتشر شده از سوی CTFC، این سایت متهم به ارائه اطلاعات نادرست و گمراه‌کننده و غیر دقیق برای تراکنشات دارایی‌های دیجیتال مانند بیت کوین، شده است.

این مرکز منشا این مشکل را استفاده‌ی Coinbase‌ از دو برنامه برای مدیریت این سایت، با نام‌های Hedger و Replicator اعلام کرده است.

CTFC گفته است که در برخی موارد این دو برنامه اقدام به معامله میان خودشان می‌کردند که در نهایت باعث ایجاد نوسان در قیمت و میزان معاملات بر روی GDAX می‌شده است.

Coinbase در سال ۲۰۱۸ استفاده از Hedger‌ را به دلیل پافشاری‌های مدیر داخلی خود ASiff Hirji متوقف کرد.

این شخص به Coinbase هشدار داده بود که استفاده از چنین برنامه‌های برای مدیریت سایت‌های معاملاتی ممکن است باعث بروز خطراتی شود.

با توجه به گفته‌های Hirji این شرکت بعد از متوقف کردن استفاده از Hedger به سراغ مدل معاملاتی دیگری رفت که هر تراکنش توسط مرجع سومی نیز بازبینی شود.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

علاوه بر این، CTFC اتهام دیگری مبنی بر معامله‌ی پوشالی را به Coinbase نسبت داده است که در آن یکی از کارمندان این شرکت با معامله‌ی یک ارز با ارزی دیگر از همان شبکه، اقدام به ایجاد حجم بالای لیکوئیدیتی کاذب در یک بازار به خصوص می‌کرده است.

این مرکز گفته است که این کارمند؛ کاملا آگاهانه اقدام به ثبت سفارش خرید و فروش برای جفت ارز Litecoin/Bitcoin بر روی پلتفرم GDAX می‌کرده است که به عنوان معامله‌ی پوشالی تلقی می‌شود.

با وجود اینکه CTFC از این کارمند اسمی نبرده است اما چون این اتفاق در پاییز سال ۲۰۱۶ رخ داده و Litecoin نیز در آن دخیل بوده، به نظر این اتهام به چارلی لی وارد شده است.

در آن زمان لی یکی از کارمندان Coinbase‌ بود و یکی از افرادی بود که این شرکت را متقاعد به اضافه کردن Litecoin به پلتفرم معاملاتی خود کرده بود.

البته لی به سرعت برای پاسخگویی به این اتهام توسط CTFC اقدام نکرده است.

با توجه به توافقات قانونی میان CTFC و Coinbase، شرکت Coinbase فعلا این اتهام را رد یا تایید نکرده است.

در حالی که این شرکت درگیر مراحل ثبت مربوط به برنامه‌های آینده‌ی خود است تا به معرض عموم برسد، با بازرسی و تحقیقات دیگری رو به رو شده است که مربوط به نقص ایجاد شده در تابلوی اتریوم بوده است و در این پرونده از بیت کوین کش نیز نام برده شده است.

روز جمعه CTFC طی اعلامیه‌ای بیان کرد که فعلا قصدی برای ارائه نظر درباره این موضوعات نداشته و Coinbase نیز درخواست ارائه توضیحات نکرده است.

source

https://coiniran.com/?p=44749
دکمه بازگشت به بالا