ایستگاه خبر

خروج Coinbase از انجمن بلاکچین در پی ورود Binance.US

بنا بر گزارش Theblockcrypto، صرافی کوین‌بیس پس از ورود رقیب خود از گروه لابی‌گری انجمن بلاکچین استعفا داده است. این صرافی در نامه ای که در تاریخ ۱۱ آگوست به انجمن ارسال شد، گفت که از گروه لابی‌گری مستقر در واشنگتن خارج می‌شود.

هرمین وانگ از کوین‌بیس نوشت:

“در ناامیدی بسیاری استعفای خود را از هیئت انجمن بلاکچین اعلام می‌کنم و از این به بعد تمام گروه‌های کاری و عملیات در حال انجام کوین‌بیس از انجمن بلاکچین خارج هستند.”

در نامه ذکر شده که این تصمیم به دلیل فعالیت‌های این انجمن در هفته‌های اخیر صورت گرفته است. البته این نامه به صورت مستقیم به نام رقیب آن‌ها یعنی Binance.US اشاره‌ای نداشته اما متخصصان این حوزه عقیده دارند که این استعفا به ورود این صرافی به انجمن بلاکچین گره خورده است. در این نامه آمده است:

“گرچه ما امیدواریم که انجمن بلاکچین به آن ارزش ها متعهد بماند، متأسفانه، هفته های اخیر به ما نشان داده‌اند که این انجمن به معیارهای عضویتی که سعی کردیم در راستای تحقق اهداف این سازمان برقرار سازیم، علاقه‌ای ندارد. مطمئناً هیئت مدیره انجمن می‌توانند این تغییر را انتخاب کنند. اما این تغییر در اهداف سازمانی با دلیل پیوستن کوین‌بیس به این سازمان خاص سازگاری ندارد و همچنین در راستای دستیابی به اهداف انجمن نیست.”

در وب‌سایت انجمن بلاکچین اظهار شده که اعضای این انجمن که شامل صرافی‌ها، سرمایه‌گذاران و پروژه‌‌های بازار رمزارز هستند، از حضور قابل توجه ایالات متحده و سابقه ثبت انطباق قانونی برخوردار هستند. در توییتی اعلام کردند که خروج کوین‌بیس به عنوان یکی از بنیان‌گذاران، بسیار نا امید کننده است، به ویژه در این برهه حیاتی برای این صنعت.

صرافی Binance.US به تازگی به عنوان یک کسب و کار خدمات پولی در شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) ثبت شده است. شریک این صرافی یعنی Binance به حرکت در مناطق خاکستری قانون‌گذاری معروف شده است و برای فرار از محدودیت‌های قانونی مشخص، به تناوب محل استقرار خود را تغییر می‌دهد.

صرافی Binance.US نظری را درباره خروج Coinbase پس از ورودشان، منتشر نکرده است.

بیشتر بدانیم: روش های مختلف نقد کردن رمزارز ها در ایران به همراه بررسی مزایا و معایب هر کدام

https://coiniran.com/?p=40637
دکمه بازگشت به بالا