ایستگاه خبر

رابین‌هود و کوین‌بیس دو غول شناخته‌شده صنعت رمز ارزها با هم ادغام خواهند شد؟

کوین‌بیس (Coinbase) روز سه‌شنبه نتایج ناامیدکننده‌ای دریافت کرد که باعث سقوط سهام آن شد، اما مدیران ارشد اعلام کردند که این شرکت برای هیچ اقدام مهمی برنامه‌ریزی نکرده است—مانند خرید یا ادغام با رابین‌هود (Robinhood).

مدیر ارشد اجرایی امیلی چوی (Emilie Choi) به ایده ارتباط با اپلیکیشن معاملاتی اشاره کرد، موضوعی که بیشترین رای مثبت را در بحث سرمایه‌گذاران داشت و کوین‌بیس برای اطلاع‌رسانی تماس‌های سرمایه‌گذاران خود از آن استفاده می‌کند.

چوی گفت:

ما یک شرکت رمز ارزی هستیم، رمز ارز در DNA ماست و هر کاری که انجام می‌دهیم در خدمت ایجاد اقتصاد کریپتو و افزایش آزادی اقتصادی است، بنابراین برنامه‌ای برای ارائه اوراق بهادار سنتی نداریم، مگر اینکه پذیرش کریپتو را به شدت تسریع کند.

در عوض، چوی از سرمایه‌گذاری‌های متعددی که توسط بازوی سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر شرکت انجام شده است، صحبت کرد که به آن سهامی در بسیاری از شرکت‌های پیشرو در Web3، مانند Alchemy و Uniswap داده است.
چوی اشاره کرد که این سرمایه‌گذاری‌ها موقعیت بلندمدت مالی و استراتژیک کوین‌بیس را تقویت می‌کند—دیدگاهی که ممکن است با توجه به اینکه چگونه در دوره‌های قبلی وب، افرادی مانند مایکروسافت سهام شرکت‌هایی مانند فیسبوک را خریداری می‌کردند، درست باشد.

کوین‌بیس در پی سرمایه‌گذاری یا سودآوری؟

در حالی که سرمایه‌گذاری‌های مخاطره‌آمیز آن ممکن است سود بلندمدتی را به همراه داشته باشد، شرکت احتمالاً با فشار فزاینده‌ای از سوی سهامداران ناامید از سقوط آزاد قیمت سهام خود مواجه خواهد شد، قیمتی که در معاملات پس از ساعات کاری تا ۶۱ دلار سقوط کرد. سطح ۳۵۰ دلاری که پس از اولین عرضه عمومی کوین‌بیس در سال گذشته صورت گرفت.

با این حال، مدیران کوین‌بیس نسبت به عملکرد مالی اخیر این شرکت آشفته به نظر نمی‌رسند و می‌گویند علیرغم ثبت اولین ضرر سه ماهه به عنوان یک شرکت سهامی عام، برنامه‌ای برای تعدیل ندارند.

مدیر مالی آلسیا هاس گفت:

ما می‌توانیم سودآوری را به جای سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار انتخاب کنیم، اما سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار را انتخاب کردیم.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، همچنین شعار کوین‌بیس برای ساخت و ساز در درازمدت را تکرار کرد و خاطرنشان کرد که حجم زیادی از رمز ارزهای تحت قیمومیت این شرکت و همچنین روابط استراتژیک آن به‌عنوان «خندق» در برابر رقبا عمل می‌کند.

در پاسخ به سوالی در مورد خدمات ابری کوین‌بیس، آرمسترانگ گفت که این شرکت آمده است تا بسیاری از ابزارهایی را که برای استفاده داخلی ساخته است در اختیار اشخاص ثالث قرار دهد.

آرمسترانگ اضافه کرد که کوین‌بیس در گذشته تعدادی از رکودهای بازار کریپتو را پشت سر گذاشته است و این شرکت هیچ قصدی برای تغییر مسیر ندارد. او گفت که کارمندان جدیدتر از تجربه دست اول اینکه چگونه کریپتو یک تجارت چرخه‌ای است، آگاه خواهند شد.

نکته اصلی این است که کوین‌بیس، علیرغم عملکرد ناامیدکننده درآمد و قیمت سهام، به نظر می‌رسد که تصمیم دارد مسیر خود را ادامه دهد—چه سهامدارانش آن را دوست داشته باشند یا نه.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی ۱۰ صرافی‌ آنلاین ایرانی معتبر برای ترید

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=51131
دکمه بازگشت به بالا