ایستگاه خبر

صرافی کوین‌بیس، امشب تمام معاملات حاشیه‌ای را حداقل به مدت یک ماه لغو می‌کند

به گزارش خبرگزاری Coindesk، صرافی بزرگ کوین‌بیس قصد دارد که در راستای مقررات اخیر کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) تمام معاملات حاشیه‌ای را از امروز در حالت تعلیق قرار دهد. این صرافی مستقر در سانفرانسیسکو دیروز در وبلاگ رسمی خود اعلام کرد که از معاملات حاشیه‌ای جدید توسط مشتریان مانع خواهد شد و همزمان سفارشات محدود باز را لغو می‌کند.

این محدودیت حداقل در تمام ماه آینده تا زمانی که موقعیت‌های فعلی منقضی شوند، برقرار خواهد بود. زمانی که مشتریان معاملات حاشیه‌ای را انجام می‌دهند، در واقع وجوهی را از صرافی قرض می‌گیرند تا بتوانند هزینه‌های سرمایه‌گذاری در یک اوراق بهادار یا رمزارز را پوشش دهند. این به معامله‌گران امکان اهرم کردن موقعیت‌ها و چند برابر شدن سود و زیان را اعطا می‌کند.

این صرافی در اعلامیه خود به دستورالعمل جدید CFTC اشاره کرده که مبنی بر لزوم تحویل واقعی دارایی دیجیتال است. این دستورالعمل که ریشه در اقدام قانونی علیه Bitfinex در سال ۲۰۱۶ دارد،‌ قوانینی است برای زمانی که مشتریان کنترل قانونی رمزارز خود را در اختیار دارند از جمله زمانی که آن‌ها رمزارز خود را از طریق معاملات حاشیه‌ای یا اهرمی به دست آورده‌اند.

“تحویل واقعی”

به نظر می‌رسد که رعایت این الزام قانونی دشوار است، اگر غیرممکن نباشد، چرا که نه آن‌ها و نه هیچ نهاد وابسته نمی تواند هیچ‌گونه کنترل را بر یک رمزارز که در زمانی بر اساس شرایط یک معامله حاشیه‌ای تحویل داده شده. قرار دهد.

طبق دستورالعمل CFTC ، “تحویل واقعی” زمانی اتفاق افتاده است که مشتری رمزارزخریداری شده را تحت اختیار و کنترل خود دارد، از جمله اگر این محصول از طریق معاملات حاشیه‌ای یا اهرمی خریداری شده باشد و فروشنده هیچ کنترلی بر آن رمزارز ندارد.

صرافی کوین‌بیس در یک اظهار نظر درباره این دستورالعمل نوشته است که شرکت‌های وابسته و نمایندگان فروشنده باید بتوانند رمزارز‌ها را نگه‌داری کنند. با توضیح بیشتر اشاره کرده‌اند:

“نیاز به توانایی آزادانه برای انتقال دارایی‌های دیجیتال در واقع به این معناست که نهادهای ایالات متحده و نهادهای تحت نظارت، یا موجودیت‌‌هایی که از ذخیره‌سازی سرد یا سایر روش‌های حضانت و محافظت از دارایی استفاده می‌کنند، نمی‌توانند دارایی‌های دیجیتال حاصل از معاملات حاشیه‌ای را نگه‌داری کنند.”

این دستورالعمل که در سال ۲۰۲۰ نهایی شده، صرافی کوین‌بیس را ملزم می‌‌کند که برای ادامه ارائه خدمات معاملات اهرمی، خود را به عنوان یک صرافی (بورس) کالا با مقررات CFTC تطبیق دهد. صرافی‌های دیگری مثل Kraken نیز در ایالات متحده، خدمات معاملات حاشیه ای را ارائه می‌دهند.

این صرافی در اعلامیه‌ای در وبلاگ خود نوشت:

“باور داریم که مقررات روشن و منطقی برای معاملات حاشیه‌ای نیاز داریم تا اطمینان خاطر را برای مشتریان در آمریکا فراهم کنیم و از آن‌‌ها محافظت نماییم. در حال حاضر خوش‌بین هستیم و برای رسیدن به این هدف، کاملا هماهنگ با قانون‌گذاران عمل خواهیم کرد.”

بیشتر بخوانیم: بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟ یک مقایسه تخصصی -فصل پاییز-

https://coiniran.com/?p=42214
دکمه بازگشت به بالا