ایستگاه خبر

همکاری Coinbase Cloud و Acala Foundation برای توسعه‌ی فناوری لیکوئید استیکینگ

Coinbase Cloud که خدمات زیرساختی مربوط به نسل سوم اینترنت (Web3) و بلاک‌چین را ارائه می‌کند، از همکاری جدید خود با Acala Foundation برای توسعه‌ی نخستین بستر لیکوئید استیکینگ خبر داد. این بستر نوین بر زنجیره‌ی جانبی Karura مستقر بوده و با توکن بومی شبکه‌ی کاسوما (Kusuma) یعنی KSM فعالیت می‌کند.

این راهکار نوین برخلاف نوع متداول استیکینگ که برمبنای سازوکار اثبات سهام (PoS) پاداش‌هایی به مشارکت‌کنندگان می‌دهد، از اعتبارسنج‌ها می‌خواهد تا دارایی‌های خود را در اپلیکیشن‌های متنوعی استیک کرده تا ارزش حوزه‌ی امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) را ارتقا دهند.

لیکوئید استیکینگ بر زنجیره‌ی جانبی Karura

Coinbase Cloud در یک توئیت رسمی اظهار داشت که به‌ اعتبارسنج‌های مشخصی امکان این را خواهد داد تا ازجانب جامعه‌ی استیک‌کنندگان اختیارات کافی دریافت کنند. کاربران با استفاده از زنجیره‌ی Karura به‌طور آزادانه قادر به سپرده‌گذاری توکن‌های KSM خود بر پروتکل انکور (Anchor) و دریافت پاداش‌های حاصله می‌باشند.

کاربران Karura علاوه بر توکن‌ KSM می‌توانند توکن‌های مُعَرف LDOT را دریافت و در صرافی غیرمتمرکز (DEX) پولکادات آن را مبادله کنند. اعتبارسنج‌ها به‌وسیله‌ی لیکوئید استیکینگ قادر به مینت یا ضرب aUSD، استیبل‌کوین بومی پولکادات و کاسوما، خواهند بود.

باوجود مزایای فوق، Coinbase Cloud متذکر شد که چنانچه اعتبارسنج‌ها از فرآیند اجماع خارج شوند بخشی از توکن‌های خود را ازدست خواهند داد.

Coinbase Cloud

Surojit Chatterjee، مدیر ارشد محصولات صرافی Coinbase، خاطرنشان کرد که هدف بازوی Coinbase Cloud مانند سایت آمازون ارائه‌ی خدمات متنوع انحصاری مبتنی بر وب به توسعه‌دهندگان جهت تسهیل طراحی محصولات آنان است.

این واحد تحقیق و توسعه اخیرا همکاری‌های متنوعی با بلاک‌چین‌های مهم لایه-۱ مانند اولانچ (Avalanche) داشته است.

پیشنهاد مطالعه: استیک کردن چیست؟ (Staking) استیکینگ ارز دیجیتال به زبان ساده!

Source

https://coiniran.com/?p=50967
دکمه بازگشت به بالا