ایستگاه خبر

انتقاد شدید مدیرعامل کوین بیس از سیاست‌های اپل در حوزه رمزارزها

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس طی توییتی به تاریخ ۲۳ اوت، اپل را به‌دلیل آنچه اتخاذ سیاست‌های خصمانه علیه رمزارزها خوانده، شماتت کرده است.

آرمسترانگ می‌گوید که این غول ۲ تریلیون دلاری حوزه فناوری، طی سالیان اخیر، سیاست‌های محدودکننده‌ای را علیه صنعت رمزارزها به‌کار گرفته است.

وی در ادامه توضیح داده است که شرکت متبوعش، یک اپلیکیشن ابتکاری در حوزه بلاک چین به نام کوین بیس ارن (Coinbase Earn) توسعه داده که به کاربران اجازه می‌دهد با یادگیری مفاهیم دنیای رمزارز، در قالب ارز دیجیتال پاداش دریافت کنند. آن‌طور که آرمسترانگ مدعی است اپل این اپلیکیشن را مسدود کرده است. مرورگرهای دپ نیز که از پروتکل‌های غیرمتمرکز بهره می‌برند، از دیگر برنامه‌هایی هستند که قربانی سیاست‌های اپل شده‌اند.

آرمسترانگ می‌گوید:

اپل همواره در قبال رمزارزها موضعی تهاجمی، محدودکننده و خصمانه را دنبال کرده است. کوپرتونشین‌ها همچنان برخی از قابلیت‌های اپلکیشن‌های حوزه بلاک چین را محدود می‌کنند. قابلیت‌هایی که ازجمله آنها می‌توان به امکان کسب درآمد از رمزارزها و استفاده از مرورگرهای دپ اشاره کرد.

پیش‌تر نیز در ماه دسامبر، کوین بیس به مشتریان خود خبر داده بود که مجبور شده است برخی از قابلیت‌های مربوط به مرورگر دپ را از اپلیکیشن‌ خود حذف کند تا با سیاست‌های اپ استور مغایرتی نداشته باشد.

آرمسترانگ در خاتمه گفته است که ناتوانی مشتریان اپل در استفاده از دپ‌ها بسیار تأسف‌برانگیز است.

Source

https://coiniran.com/?p=40828
دکمه بازگشت به بالا