ایستگاه خبر

برایان ارمسترانگ: اگر حریم خصوصی می‌خواهید از پرایوسی کوین‌ها استفاده کنید!

مدیر اجرایی کوین‌بیس Coinbase در رابطه با فروش ابزار تحلیلی بلاک‌چینی شرکت تحت مدیریت خود به سرویس مخفی ایالات متحده توضیح داد.

صرافی رمز ارزی Coinbase چند وقتی است که تحت انتقادات فراوانی قرار گرفته است. بعد از اعلام خبر فروش ابزار تحلیلی این شرکت به قانون گذاران آمریکایی که در هفته پیش رخ داد، انتقادات از این صرافی آمریکایی شدت گرفت. منتقدان معتقد هستند که این عمل برخلاف آرمان غیرمتمرکز دنیای رمز ارزها است. مطابق با خبر اعلام شده، با قراردادی چهار ساله و به ارزش ۱۸۰ هزار دلار این سرویس در اختیار مقامات سرویس مخفی ایالات متحده  قرار گرفته است.

به گزارش کریپتواسلیت، برایان آرمسترانگ مدیر اجرایی Coinbase در شبکه اجتماعی توئیتر توضیحاتی در این باره داده است.

برایان معتقد است که این سرویس پدیده جدیدی نیست. او گفته است که ابزارهایی چون Chainanalysis مدت هاست که اطلاعاتی از این دست را در دسترس عموم قرار می‌دهند. هدف این ابزارها از نظر برایان شناسایی افراد خرابکار است.

به عقیده او اینها همه برای اهداف KYC و AML است. از این منظر اطلاعات مشتریان برای اتصال آنها به بازارهای مالی استفاده می‌شود. اتصال آنها به حساب های بانکی و تبدیل فیات به رمز ارزها از این طریق صورت می‌گیرد. این نیاز به قوانین AML دارد و استفاده از ابزار تحلیلی بلاک‌چین برای رصد تراکنش‌ها برای رسیدن به این هدف مورد نیاز است.

او اضافه کرده است که با به اشتراک گذاشتن اطلاعات مشتریان با نهادهای دیگر تا آنجا که الزامی وجود ندارد، موافق نیست. وی همچنین به کاربرانی که به دنبال حریم خصوصی بالایی هستند پیشنهاد کرده است که از رمز ارزهای حریم خصوصی محور استفاده کنند. زیرا تنها آنها برای این کار ساخته شده اند.

https://coiniran.com/?p=40102
دکمه بازگشت به بالا