ایستگاه خبر

صرافی کوین بیس: بیت کوین از طلا برتر است

کوین‌بیس، صرافی نام‌آشنای مستقر در ایالات متحده به تازگی گزارشی را منتشر و در آن استدلال کرده که بیت کوین (BTC) مزیت متمایزی در مقایسه با طلا دارد. این صرافی در گزارش خود، عدم وابستگی بیت کوین به هرگونه زنجیره تامین فیزیکی را دلیل برتری آن نسبت به فلز گران‌بهای طلا برشمرده است.

نویسندگان گزارش یادشده اذعان کرده‌اند که بیت کوین و طلا هردو از نظر کمیابی و دسترس‌پذیری جهانی اساسا همسان هستند؛ اما با مختل شدن زنجیره تامین طلا در روزهایی که جهان با بحران کرونا دست به گریبان است، بیت کوین توانسته از نظر دسترس‌پذیری یک سر و گردن بالاتر از طلا بایستد.

کوین‌بیس در گزارشی که در تاریخ دوم ماه مه منتشر کرده، نوشته است که دنیاگیری بیماری کووید ۱۹ مزیت‌های بیت کوین را در برابر طلا به رخ همگان کشیده است. در این مقاله تصریح شده است:

بیت کوین به زنجیره‌های تامین فیزیکی شکننده، متکی نیست و بدون هیچ تردیدی، دسترس‌پذیری جهانی خدشه‌ناپذیری دارد.

کوین‌بیس در گزارش خود با اشاره به شکاف‌های قیمتی پیش آمده در بازارهای جهانی طلا در نتیجه اختلال در زنجیره تامین این فلز گران‌بها تاکید کرده که همین امر منجر به نابرابری کمیابی طلا در بازارهای مختلف شده است.

در این گزارش آمده است که طلا در بازارهای نیویورک و لندن، تقریبا ۴.۵ درصد واگرایی قیمتی دارد. این واگرایی ناشی از کمبود میله‌های طلایی است که برای تسویه قراردادهای آتی Comex مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین کوین‌بیس در بخش دیگری از گزارش خود خاطرنشان کرده است:

در حالی که معادن، تصفیه‌گاه‌ها و زنجیره‌های تامین طلا با اختلال گسترده مواجه شده‌اند، پروتکل هسته‌ی بیت کوین کماکان بدون کوچکترین اشکالی همان‌طور که پیش‌تر طراحی شده به کار خود ادامه می‌دهد.

Source

https://coiniran.com/?p=38620
دکمه بازگشت به بالا