ایستگاه خبر

اعطای مجوز پول الکترونیک به Coinbase

Coinbase شرکتی است که به طور رسمی خدمات پول دیجیتال را در انگلستان و اتحادیه اروپا گسترش می دهد.

به گزارش کوین ایران و به نقل از خبرگزاری CoinDesk، شرکت Coinbase در روز چهارشنبه اعلام کرد که اداره مدیریت مالی انگلستان (FCA)، به این شرکت مجوز پول الکترونیک را اعطا نموده است. این مجوز، صرافی را قادر به ارائه خدمات پرداخت و توزیع جایگزین های پول نقد دیجیتال می نماید؛ که این مجوز زین پس می تواند برای ایجاد پرداخت های کارتی، اینترنتی و یا تلفنی مورد استفاده قرار گیرد.

Coinbase (صرافی رمزارز) مجوز پول الکترونیک را در اتحادیه اروپا و انگلستان اخذ کرد
https://coinsnews.com

سخنگوی صرافی Coinbase تصریح کرد که پول الکترونیک مقوله ای متفاوت با رمزارز ها می باشد.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی این خبرگزاری، برای اعطای این مجوز، مقررات سختگیرانه ای وجود دارد که هدف از آن، حفاظت از حقوق مشتریان است.

 

صرافی Coinbase در رابطه با اخذ مجوز پول الکترونیک توضیح می دهد:

“ما به تامین امنیت همیشگی دارایی های مشتریان خود متعهد هستیم. این به روز رسانی به این معنی است که عملکرد پول الکترونیک ما، به اندازه سایر مؤسسات مالی قانونمند، دارای استاندارد های اجرایی و ضمانتی می باشد. یک مثال از این موضوع، بحث تفکیک اموال مشتریان است؛ بدین صورت که موجودی مشتریان بر حسب پول های رایج، از دارایی های Coinbase تفکیک می شوند و در حساب های جداگانه ای نگهداری می گردند. ”

به طور مشخص، مجوز FCA به Coinbase اجازه عملیات در ۲۳ کشور عضو اتحادیه اروپا را می دهد. اگرچه هنوز تاثیر خروج انگلستان در آینده از اتحادیه اروپا به طور واضح بر این روند مشخص نیست.

Coinbase (صرافی رمزارز) مجوز پول الکترونیک را در اتحادیه اروپا و انگلستان اخذ کرد
https://topnews.one

سخنگوی صرافی Coinbase می گوید که این شرکت می تواند تا زمان اجرای مفاد مذاکرات معروف به برگزیت «Brexit» (مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا)، به تجارت در حوزه کشور های عضو اتحادیه بپردازد. اگر از قوانین مشخصی که Coinbase را قادر به ادامه تجارت می سازد حراست نشود، این شرکت مجبور خواهد شد عملیات خود را تا اعطای یک مجوز ثانویه از سوی یک کشور عضو، به حالت تعلیق در آورد.

گسترش فعالیت های شرکت Coinbase

همچنین Coinbase اعلام کرد که علاوه بر دریافت مجوز جدید پول الکترونیک، این شرکت در طرح پرداخت سریع تر انگلستان (FPS) شرکت کرده است. گفته شده است که هدف این طرح، ارائه خدمات انتقال بانکی کارآمد تر به شهروندان می باشد. اینها همه در حالی است که بر اساس اخبار موجود، Coinbase در مدت چند هفته پیش رو، اجرای طرحی آزمایشی را آغاز خواهد کرد که کلیه مشتریان انگلیسی بایستی به خدمات این طرح دسترسی پیدا کنند.

فشار به انگلستان و اتحادیه اروپا، بخشی از تلاش صرافی Coinbase برای مواجهه مقتضی با افزایش تقاضا در بازار اروپا می باشد. بدین منظور این شرکت قصد دارد گروه مشغول به کار در دفتر لندن را نیز به هشت برابر افزایش دهد.

 

https://coiniran.com/?p=19321
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x