ایستگاه خبر

با وجود افزایش نوسانات بیت کوین تقاضایی برای اوراق مشتقه نیست!

تقاضا برای اوراق مشتقه‌ی بیت کوین در صرافی‌های دارای مجوز ایالات متحده با وجود ثبت بالاترین رکوردهای نوسانات قیمتی، بسیار کاهش یافته است. بورس شیکاگو (CME) روز سه‌شنبه تنها سه قرارداد اختیار معامله‌ی بیت کوین به ارزش ۱۵ BTC (معادل ۸۰ هزار دلار) ثبت کرد. به گفته‌ی شرکت مشتقات رمز ارزی Skew Markets این پایین‌ترین رکورد ثبت شده است و رکورد قبلی با ۱۲۵ هزار دلار در ۲۴ ژانویه امسال ثبت شد. حجم معاملات مشتقات رمز ارزها در صرافی بزرگ Deribit نیز روز سه‌شنبه به پایین‌ترین سطح از اول ماه مارس و ارزش ۵۲ میلیون دلار رسید.

2020 03 19 171201

CME در روز ۱۳ ژانویه شروع به فعالیت نمود و در روز اول ۲.۲ میلیون دلار معامله ثبت کرد و رقیب خود صرافی بین‌المللی Bakkt را که بطور کلی حدود یک میلیون دلار معامله ثبت کرده بود، پشت سر گذاشت. به همین ترتیب، صرافی Bakkt نیز از تاریخ ۱۷ فوریه هیچ گونه فعالیت معاملاتی ثبت نکرده است. همچنین، Bakkt بعد از اواسط ژانویه تنها چهار روز معاملاتی داشته است.

2020 03 19 171241

با توجه به افزایش نوسانات قیمت بیت کوین در روزهای اخیر، کاهش فعالیت در صرافی‌های Bakkt و CME شگفت‌آور به نظر می‌رسد. افازیش نوسانات بطور معمول تقاضا برای ابزارهای پوشش ریسک مانند اختیار معاملات را افزایش می‌دهد. به نظر می‌رسد این کاهش حجم معاملات مشتقات بیت کوین از نگاه معامله‌گران نهادی به بیت کوین به عنوان منبع نقدینگی ناشی می‌شود؛ همانطور که هفته‌ی گذشته با ریزش بازارهای بورس دنیا و افزایش مارجین کال‌ها فروش گسترده‌ای در این بازار صورت گرفت.

Source & Image

 

https://coiniran.com/?p=37675
دکمه بازگشت به بالا