ایستگاه خبر

سیتی‌بانک از افزایش سرمایه خود در یک استارتاپ بلاک‌چینی خبر داد

سیتی‌بانک ایالات متحده آمریکا اعلام کرده که میزان سرمایه‌گذاری خود را در شرکت نوپای Komgo افزایش می‌دهد. گفتنی است Komgo یک پلتفرم تامین مالی معاملاتی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم است.

کریس ون بروکوهن، ریاست اداره امور مالی تجارت کالا در هلدینگ سیتی‌گروپ طی مذاکره با ConsenSys در تاریخ دهم مارس با اشاره به افزایش سهام شرکت متبوع خود در استارتاپ Komgo از ادامه‌ی حیات این شرکت نوپا برای پیمودن مسیر رشدش حمایت کرده است.

Komgo در سال ۲۰۱۸ با همکاری ConsenSys کار خود را با هدف ساده‌سازی تامین مالی تجاری در بازار کالا آغاز کرد. پلتفرم این شرکت به معامله‌گران سهام، نهادهای مالی و خدمات‌رسان‌های حوزه تجاری این امکان را می‌‌دهد که بتوانند در بستر بلاک‌چین با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

بروکوهن در اظهارات خود گفته است که سیتی‌بانک به عنوان یکی از بزرگترین بانک‌های تامین مالی تجاری در جهان، گذار به سوی دیجیتالی کردن داد و ستد را در راس برنامه‌های خود قرار داده است.

بروکوهن مدعی است که فناوری دفاترکل توزیع شده درها را به سوی مدرنیزه کردن تامین مالی تجاری باز می‌کند. وی در ادامه‌ی اظهارات خود می‌افزاید:

صنعت تامین مالی تجاری بیش از یک قرن بر تبادل و پردازش اسناد کاغذی استوار بوده است.

وی می‌گوید:

اکنون فناوری بلاک‌چین راه را برای حرکت به سوی پردازش داده‌های الکترونیک هموار کرده است. اصلی‌ترین عامل در تصمیم سیتی‌بانک برای شراکت با Komgo برقراری پیوند با صنعت بلاک‌چین و استارتاپ‌های فعال در این حوزه بوده است.

Source

https://coiniran.com/?p=37767
دکمه بازگشت به بالا