ایستگاه خبر

Circle همچنان با تحقیقات بخش اجرایی SEC روبرو است

Circle شرکت صادرکننده استیبل کوی USDC ، خبر داد که در ماه جولای ۲۰۲۱ «احضاریه تحقیقاتی» از کمیسیون اوراق بهادار و بورس دریافت کرده است.

همکاری Circle با تحقیقات SEC

Circle روز دوشنبه اعلام کرد که همچنان تحت بررسی SEC است.

بر اساس یک پرونده تنظیم‌شده در ۴ اکتبر، Circle در جولای ۲۰۲۱ «احضاریه تحقیقی» از بخش اجرایی SEC دریافت کرد. در این پرونده آمده است: SEC اسناد و اطلاعات مربوط به برخی از دارایی‌ها، برنامه‌ها و عملیات مشتریان [Circle] را درخواست کرد.

Circle در ادامه فاش کرد که کاملاً با این تحقیقات که یک ماه پس از انتشار محصول با سود بالا، Circle Yield، آغاز شد، همکاری می‌کند. در حالی که Circle جزئیات بیشتری در مورد تحقیقات فاش نکرده است، دلایلی وجود دارد که معتقدیم احضاریه ممکن است مربوط به این محصول پربازده باشد.

ماه گذشته، Coinbase، یکی از اعضای کنسرسیوم مرکز و بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده، مجبور شد پس از تهدید SEC، راه‌اندازی محصول مشابه خود Coinbase Lend را لغو کند.

با توجه به نظرات اخیر و اقدامات نظارتی SEC، به نظر می‌رسد که نگرانی‌هایی هم در رابطه با محصولات دارای بهره رمز ارزی و هم استیبل کوین‌ها وجود دارد. در اوایل سال جاری، آژانس علیه ارائه‌دهندگان حساب‌های BlockFi و Celsius با این ادعا کرد که آن‌ها اوراق بهادار ثبت‌نشده ارائه می‌دهند، اقدام کرد. علاوه بر این، در جلسه سپتامبر سنا، گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت استیبل کوین‌ها ممکن است اوراق بهادار باشند، و توضیح داد که قوانین فعلی اوراق بهادار به اندازه کافی گسترده است.

 

پیشنهاد مطالعه: استیبل کوین چیست؟ (Stablecoin) معرفی انواع استیبل کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=47792
دکمه بازگشت به بالا