ایستگاه خبر

مهلت ۳ ماهه‌ی صرافی KuCoin به کاربران چینی!

صرافی رمز ارز KuCoin اعلام کرد که کاربران چینی تا پایان سال جاری میلادی فرصت دارند تا دارایی‌های خود را از این صرافی خارج کرده و حساب‌های خود را مسدود سازند. این اقدام نتیجه‌ی تصمیمات اخیر بانک مرکزی چین برای سرکوب فعالیت‌های حوزه‌ی رمزنگاری می‌باشد.

صرافی KuCoin روز گذشته با اشاره به فشارهای سازمان‌های نظارتی، از تمام کاربران چینی خود خواست تا پیش از ساعت ۲۴ روز ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ نسبت به تخلیه‌ی و مسدودسازی حساب خود اقدام نمایند.

KuCoin دولت چین را برای اتخاذ چنین تصمیمی سرزنش کرد. همان‌طور که خواندیم در اواخر ماه سپتامبر تمام مبادلات رمزنگاری در کشور چین ممنوع اعلام شد. این آخرین موج محدودیت از سوی چین برای سرکوب و جلوگیری از دسترسی سازمان‌ها و شرکت‌های داخلی این کشور به پلتفرم‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات رمزنگاری داخلی یا خارجی است.

صرافی KuCoin اظهار داشت که برای دستیابی به بهترین رویکرد برخورد با مشتری، اقدام به برگزاری جلسات بررسی داخلی کرده است. تیم مدیریتی این صرافی پس از رایزنی‌های متعدد و بررسی‌های دقیق معتقد است که خروج از خاک کشور چین بهترین و تنها گزینه‌ی پیش‌رو است که با قوانین جدید وضع شده نیز هم‌خوانی دارد.

این دومین صرافی بزرگ چین است که در دوهفته‌ی اخیر دست به اقدامی مشابه زده است. صرافی Huobi پیش‌تر اعلام داشت که ثبت‌نام کاربران جدید از داخل خاک چین را متوقف خواهد کرد. Huobi سپس اقدام به انتقال استخر ۴ میلیارد دلاری استخراج بیت‌کوین خود از چین نمود که به‌نظر می‌رسد نتیجه‌ی مستقیم اقدام بانک مرکزی است.

همزمان با توقف فعالیت صرافی‌های متمرکز در کشور چین، همتایان غیرمتمرکز آنها شکوفا شده و بستر خدماتی خود را وسعت داده‌اند. برای مثال می‌توان به صرافی dYdX اشاره کرد که تعداد مشتریان چینی‌اش پس از محدودیت‌های اخیر چند برابر شده است.

پیشنهاد مطالعه: صرافی غیرمتمرکز (DEX) چیست؟ + معرفی بهترین صرافی‌های غیرمتمرکز

Source

https://coiniran.com/?p=47768
دکمه بازگشت به بالا