ایستگاه خبر

پلیس چین به‌دنبال بررسی اتهام کلاهبرداری برای صرافی ایرانی Bitisis است

بنابر گزارش‌های منتشر شده، صرافی رمزارزی Bitisis که در ایران مستقر بوده در مظان اتهام کلاهبرداری قرار گرفته است. این صرافی، سرمایه گذاران چینی را هدف گرفته بوده است و اکنون به نظر می‌رسد دست به اگزیت اسکم یا به بیان خودمانی‌تر «کلاهبرداری بگیر و در رو» زده است.

در حال حاضر، پلیس چین در حال بررسی ناپدید شدن این صرافی است. آن‌طور که پیداست این پلتفرم، دارایی‌های رمزینه‌ی کاربران را پس از تعلیق ناگهانی تمامی فعالیت‌های خود به سه کیف‌پول منتقل کرده است.

گفتنی است آدرس‌های مرتبط با این سه کیف‌پول، توسط صرافی‌های رمزارزی نام‌آشنا نگهداری می‌شوند و اکنون برای در امان ماندن از دستبرد، فریز شده‌اند. مطابق گزارش‌ها گردانندگان Bitisis با شماری دیگر از صرافی‌های مشابه مرتبط بوده‌اند.

شواهد نشان می‌دهد که Bitisis کاربران خود را با وعده‌ی دسترسی به فرصت‌های بی‌پایان آربیتراژ کمیسیون ارجاعی فریفته است و با برگزاری یک کارزار بازاریابی تهاجمی، توانسته کاربران شبکه‌های اجتماعی چین نظیر بایدو، ژیهو و تایبا را به دام بیندازد.

همچنین به نظر می‌رسد که گردانندگان صرافی Bitisis با اجرای یک استراتژی پیچیده سئو توانسته‌اند ترافیک قابل توجهی را به سوی تبلیغات خود روانه کنند.

گزارش‌ها عملکرد صرافی Bitisis را مشابه با یک طرح هرمی توصیف کرده که به کاربران اجازه می‌داد بیت کوین را به یک توکن بومی به نام IRRT و سپس به تتر بدیل کنند. با این حال، کاربرانی که در پی تبدیل IRRT‌های خود به تتر بوده‌اند، با انبوهی از تاییدیه‌ها و مشکلات دست و پاگیر مواجه شده‌اند.

در نهایت، کاربران، ایمیلی از صرافی Bitisis مبنی بر تعلیق فعالیت‌های آن دریافت کرده‌اند و همین امر منجر شد آن‌ها برای احقاق حقوق خود دست به پیگیری قضایی بزنند.

Source

https://coiniran.com/?p=39530
دکمه بازگشت به بالا