ایستگاه خبر

نگاه ماینرهای بیت کوین به تگزاس است، مهاجرت بزرگ استخراجگران!

در حالی که دولت چین همچنان به سرکوب عملیات استخراج در سراسر این کشور ادامه می‌دهد، مهاجرت ماینرهای بیت کوین از چین در حال افزایش است.

پکن هنوز در حال صدور دستورات برای توقف عملیات استخراج بیت کوین است و بسیاری از آنها اکنون به دنبال شرایط مساعدی در خارج از کشور برای ادامه‌ فعالیت‌های خود هستند.

روز دوشنبه، CryptoPotato گزارش داد که استان یونان، چهارمین استخراجگر بزرگ بیت کوین، آخرین هدف چین برای سرکوب فعالیت‌های استخراج بوده است.

در آنچه ناظران صنعت کریپتو «مهاجرت بزرگ استخراج» می‌نامند، بسیاری از این شرکت‌ها به دنبال مهاجرت به آمریکای شمالی و به ویژه تگزاس هستند تا براساس معیارهای CNBC، امکانات استخراج خود را بازیابی کنند.

در تگزاس همه چیز بهتر است

تگزاس اغلب کمترین قیمت‌های انرژی در جهان را دارد و سهم آن از انرژی‌های تجدیدپذیر با گذشت زمان در حال افزایش است. در حال حاضر، تگزاس ناحیه‌ای پیشرو در تولید برق با انرژی باد است، که تقریباً ۳۰ درصد از کل نیاز ایالات متحده را تولید می‌کند.

این ایالت دارای یک شبکه برق تنظیم‌نشده است که به مشتریان امکان می‌دهد بین تأمین‌کنندگان برق یکی را انتخاب کنند.. علاوه بر این، رهبران سیاسی و بانکداران آن بسیار طرفدار کریپتو هستند که آن را به یک مقصد رویایی برای ماینرهای بیت کوین که به دنبال یک خانه جدیدند تبدیل می‌کند.

براندون آرواناقی که پیش از این مهندس امنیت در صرافی کریپتوی Gemini بود اظهار داشت:

«شما طی چند ماه آینده شاهد یک تغییر چشمگیر خواهید بود. ما فرماندارانی مانند گرگ ابوت در تگزاس داریم که استخراج کریپتو را تبلیغ می‌کنند. این صنعت در ایالات متحده به یک صنعت واقعی تبدیل خواهد شد.»

آلخاندرو د لاتوره، معاون استخر Poolin که مقر مرکزی آن در هنگ کنگ است، نیز برای خروج از این کشور برنامه‌ریزی می‌کند:

«ما نمی‌خواهیم هر سال با نوعی ممنوعیت جدید در چین مواجه شویم. بنابراین در تلاشیم تا به نرخ هش جهانی استخراج خود تنوع ببخشیم و به همین دلیل است که به ایالات متحده و کانادا نقل مکان می‌کنیم.»

آرواناگی در ادامه توضیح داد که چرا تگزاس می‌تواند مقصد مورد نظر باشد، با بیان اینکه «تگزاس نه تنها ارزان‌ترین برق در ایالات متحده را دارد بلکه از ارزان‌ترین‌ها در جهان است. ایجاد یک شرکت استخراج کریپتو نیز بسیار آسان است … اگر شما ۳۰ تا ۴۰ میلیون دلار سرمایه داشته باشید، می‌توانید یک ماینر برتر در ایالات متحده باشید.»

مهاجرت ماینرهای بیت کوین

یک کارتر، شریک Castle Island Ventures، گفت که با توجه به کاهش میزان هش ریت، «به نظر می‌رسد که ماشین‌های استخراج در سراسر کشور خاموش‌اند.» این تحلیلگر فکر می‌کند که احتمالاً ۵۰ تا ۶۰ درصد کل ماینرهای بیت کوین در نهایت چین را ترک خواهد کرد.

برآوردهای فعلی حاکی از آن است که سهم آن در بازار بین ۵۵ تا ۶۵ درصد و البته در حال سقوط است. هش ریت واقعی شبکه بیت کوین در حال حاضر ۱۱۴.۵ EH / s  و بر اساس داده‌های بیت‌اینفوچارتز (Bitinfocharts)، ۳۳ درصد کمتر از میزان ثبت‌شده در ۱۳ مه است.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

 

Source

https://coiniran.com/?p=46104
دکمه بازگشت به بالا