ایستگاه خبر

یکی از اعضای عالی سابق بانکداری در چین: ارز دیجیتال باید جایگزین فیات شود

قائم‌مقام پیشین یکی از بزرگترین بانک‌های چین اظهار داشت که در سیستم‌های مالی کشور، ارز دیجیتال باید جایگزین فیات شود. طبق گزارش گلوبال تایمز، یونگلی وانگ در پست WeChat خود اعلام کرده بود که استفاده گسترده از ارزهای دیجیتال باعث تسریع اصلاحات پولی خواهد شد. وانگ، که هم اکنون مدیر مؤسسه تحقیقاتی Haixia Blockchain است، همچنین گفته است که چین در ابتدا می‌خواست از ارزهای دیجیتال به عنوان جایگزینی برای پول نقد در گردش استفاده کند، اما محدود کردن آن به این نقش، ممکن است بر جنبه‌های رقابتی بازار تأثیر بگذارد.

|| بیشتر بخوانید: توضیح و تاریخچه پول‌های دیجیتال ||

وی گفت، ارزهای دیجیتال می‌توانند ضمن محدود کردن چاپ بیش از حد پول کاغذی، به تقویت نقدینگی در اقتصاد کمک کنند. وانگ افزود: جلوگیری از چاپ بیش از حد پول به حفظ ثبات پولی و مالی نیز کمک می‌کند. به گفته وی، یک راه پیش رو، فراهم کردن حساب‌ اختصاصی در پلتفرم‌ ارزهای دیجیتال بانک مرکزی برای همه نهادهای اجتماعی است.
اظهارات قائم‌مقام سابق این بانک در حالی اعلام شده است که بزرگترین بانک‌ها و سایر نهادهای تجاری چین نسخه‌ی آزمایشی سیستم پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال (DC / EP) بانک مرکزی را به کار گرفته‌اند.
ارز دیجیتال چین، که اغلب به آن لقب «یوان دیجیتال» می‌دهند، به منظور تسهیل جایگزینی کل پول نقد در گردش کشور در دهه آینده طراحی شده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40484
دکمه بازگشت به بالا