ایستگاه خبر

قراردادی میان شنزن و هوآوی برای ترویج هرچه بیشتر بلاک‌چین

فرمانداری شنزن چین از توافق با هوآوی، غول چندملیتی ارتباطات و لوازم الکترونیکی مصرفی، برای ترویج استفاده از بلاک‌چین در منطقه خبر داد.

براساس گزارش روز سیزدهم آوریل از روزنامه محلی گلوبال تایمز، فرمانداری شنزن و هوآوی برای ایجاد منطقه صنعتی Kunpeng، ترویج و تسریع استفاده از بلاک‌چین، هوش مصنوعی، داده‌های کلان و ۵G با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

هر دو طرف موافق‌اند که این اقدام باید شهر را به یک الگوی منطقه‌یی برای صنعت تراشه و سایر فناوری‌های نو بدل کند.

شنزن، شهر محوری توسعه بلاک‌چین چین

اعلامیه تقویت شنزن به عنوان یک شهر دوستدار بلاک‌چین در این کشور که نقطه اتصال تجاری بین هنگ‌کنگ و چین در نظر گرفته می‌شود، همچنین اهمیتی بالایی برای دولت ملی در زمینه توسعه این فناوری دارد.

همانطور که Cointelegraph سال گذشته گزارش داد، هوآوی توافقنامه همکاری استراتژیک با بانک خلق چین (PBoC) را نیز امضا کرده بود. اگرچه جزئیات محدودی به اطلاع عموم رسید، غول ارتباطات در حال تدابیری برای ترویج بلاک‌چین در کشور است.

همکاری‌های دیگر دولت چین و هواوی در گذشته

همچنین، بانک خلق چین (PBoC) در ماه سپتامبر اعلام کرد که آزمایش ارزهای دیجیتالی خود را در شنزن و با همکاری هواوی و برخی از بزرگترین بانک‌های تجاری در چین آغاز کرده است. البته تا کنون هوآوی هیچ بیانیه رسمی‌ای درباره توافق با شنزن منتشر نکرده است.

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=38209
دکمه بازگشت به بالا