ایستگاه خبر

چینی‌ها و کیف پول یوآن دیجیتال

شش بانک دولتی در چین اکنون به شهروندان بیجینگ و شانگهای اجازه ثبت درخواست برای ساخت کیف پول یوآن دیجیتالی را می دهند.

این شش بانک شامل بانک ارتباطات، صندوق ذخایر پست چین، بانک صنعت و تبلیغات چین، بانک ساخت و ساز، بانک کشاورزی و بانک مرکزی چین هستند.

این حرکت به منظور پیش بردن اهداف دولت چین برای دستیابی به یوآن دیجیتال یا همان DCEP است.

رشد واحد پول چین

چین اکنون پیشتاز ارائه ارزهای دیجیتال اصلی است.

در نوامبر سال گذشته، بیش از ۲ میلیارد یوآن دیجیتال در ۴ میلیون تراکنش جداگانه جابجا شده است؛ که در آن زمان ارزش این مبلغ در حدود ۳۰۰ میلیون دلار بود.

این اتفاق نتیجه‌ی سالها تلاش دولت چین به منظور استفاده و راه‌اندازی از ارزهای دیجیتال است.

حرکت چین به سمت یوآن دیجیتال از سال ۲۰۱۴ شروع شد، از زمانی که Xiaochuan Zhou که بعدا رئیس بانک مردمی چین شد، موسسه تحقیقاتی ارز دیجیتال را راه‌اندازی کرد.

در سال ۲۰۲۰ چین موفق به عرضه ۱۰ میلیون یوآن دیجیتال به شهروندان شنزن شد، اما اکنون دیگر از اینگونه پرداخت‌ها انجام نمی‌دهد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین کیف پول‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۱

اکنون شهروندان بیجینگ و شانگهای می‌توانند به سادگی درخواست افتتاح کیف پول یوآن دیجیتالی دهند که این اتفاق، نظر افراد مشتاق برای سرمایه‌گذاری در این بازار را جلب خواهد کرد.

این حرکات درست نقطه متقابل سیاست‌های محتاطانه‌ی آمریکا نسبت به ارزهای دیجیتال است؛‌ با اینکه آمریکا گوشه چشمی نسبت به دلار دیجیتال نیز دارد.

در اکتبر ۲۰۲۰، یکی از اعضای کابینه‌ی مدیریتی وزارت ذخایر آمریکا گفت: افراد زیادی در کشور ما هم‌اکنون به سیستم‌های پرداخت الکترونیک دسترسی دارند.

او افزود: ما به این موضوع می‌اندیشیم که درست بودن مهم است نه اولین بودن.

با این وجود آمریکا مشتاقانه در حال نظارت گام‌های چین به سمت ارز دیجیتال است و آن را تهدیدی کوچک برای جایگاه خود تلقی کرده است.

در جولای ۲۰۲۰ یکی از سناتورهای آمریکا این موضوع را مطرح کرد که باید درباره چگونگی حفظ دلار به عنوان واحد اصلی جهانی پول در برابر رشد تاثیرگذاری چین، بحث‌های زیادی صورت گیرد.

یکی از متخصصین بانکداری، گفته است که کیف پول دیجیتال چینی برای مشتریان خُرد یک اتفاق خاص و فوق‌العاده است، چون دیگر نیازی به حضور فیزیکی کارت بانکی نیست و جایگزینی عالی برای سیستم‌های پرداخت متمرکز (که توسط مرجع سوم رصد می‌شود) است.

با این حال، تمامی افرادی که برای افتتاح کیف پول دیجیتال یوآن درخواست می‌دهند، موفق به دریافت این کیف پول دیجیتالی نخواهند شد.

source

https://coiniran.com/?p=44827
دکمه بازگشت به بالا