ایستگاه خبر

پلیس چین ۴.۲ میلیارد دلار رمزارز را از طرح کلاهبرداری PlusToken مصادره کرد

پرونده‌‌های دادگاه خلق چین در تاریخ ۱۹ نوامبر نشان می‌دهند که حجم وسیعی از رمزارز شامل بیتکوین و اتر از هفت متهم پرونده طرح پانزی PlusToken توقیف و مصادره شده است.

به گزارش خبرگزاری Coindesk، پرونده پر سر و صدای PlusToken که تاکنون منتج به بازداشت ۱۰۹ نفر شده حالا با توقیف ۴.۲ میلیارد دلار رمزارز توسط مقامات در مسیر قانونی خود پیش می‌رود. در این پرونده ذکر شده که مجموعه رمزارز‌های مصادره شده شامل ۱۹۴۷۷۵ بیتکوین، ۸۳۳۰۸۳ اتر، ۴۸۷ میلیون ریپل، ۷۹۵۸۱ عدد بیتکوین‌کش، ۱۴ میلیون لایتکوین، ۲۷.۶ میلیون EOS، شش میلیارد توکن داج‌کوین، ۷۴۱۶۷ توکن Dash و ۲۱۳۷۲۴ تتر بوده است.

بیشتر بخوانیم: روش های رایج کلاهبرداری (اسکم) در حوزه رمزارز و بلاکچین، بخش اول

طبق محاسبات این خبرگزاری، رمزارز‌‌های مصادره شده جمعا ۴.۲ میلیارد دلار ارزش دارد. دادگاه اعلام کرد که با رمزارزهای توقیف شده طبق قوانین عمل خواهد شد و درآمد و سود آن به خزانه‌داری ملی سپرده می‌شوند.

گزارش شده است که طرح پانزی PlusToken بیش از این‌ها از قربانیان خود سرقت کرده است. تابستان گذشته تمامی ۲۷ طراح اصلی این کلاهبرداری دستگیر شدند. به علاوه ۸۲ عضو اصلی نیز بازداشت شدند. ظاهرا این طرح پانزی تا ۳۰۰۰ لایه رشد کرده بود و از ۲ میلیون سرمایه‌گذار را سرقت کرده بود. سرمایه‌گذاران از توکن آن‌ها به عنوان راهی برای تأمین بودجه استفاده می‌کردند.

فروش‌‌های قبلی دارایی‌های رمزارزی مصادره شده، به علت ایجاد شوک عرضه با کاهش در قیمت بیتکوین همراه بوده است. البته هنوز مشخص نیست که مقامات کشور چین چه برنامه‌ای برای انتقال و توزیع این رمزارز‌ها دارند.

بیشتر بخوانیم: روش های رایج کلاهبرداری (اسکم) در حوزه رمزارز و بلاکچین، بخش دوم

https://coiniran.com/?p=42262
دکمه بازگشت به بالا