ایستگاه خبر

یوان دیجیتال در چهار شهر چین تست می‌شود

یک نسخه اسکرین شات از تصویر کیف پول مخصوص ارز دیجیتال یوان که قرار است به زودی عرضه شود، در بین کاربران شبکه‌های اجتماعی در چین دست به دست می‌شود.

لینگ ژانگ مدیر اجرایی Global Fiat در صرافی بایننس اولین فردی بود که این تصویر را در ۱۴ آپریل منتشر کرد. بعدتر این تصویر توسط CZ مدیر اجرایی بایننس نیز به اشتراک گذاشته شد.

به گزارش خبرگزاری کوین‌تلگراف و با استناد به لینگ ژانگ، کیف پول یوان دیجیتال در چهار شهر چین که به عنوان اولین مناطق انتخاب شده اند، برای دانلود در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. این برنامه درشهرهای شنژن، چینگدا، سوژوا و سیونگان در دسترس کاربران است. در میان این چهار شهر سیونگان Xiongan  شهر بزرگی است که پیشتر توسط دولت مرکزی به عنوان شهر هوشمند انتخاب شده بود.

منطقه جدید سیونگان قرار است مرکز ساختارهای هوشمند و دیجیتالی در چین شود. ایجاد سرویس اطلاعات ماهواره‌ای، تشخیص و دریافت سنسورها و توسعه شبکه اینترنتی ۵ جی از برنامه‌های مهم برای توسعه این شهر هوشمند است. شرکت‌های بزرگ چینی نظیر Tencent، Alibaba و Baidu پیش از اینها به این منطقه ورود کرده اند. به نظر می‌رسد سرعت رشد دیجیتالیزه شدن چین از سایر مناطق جهان بیشتر است.

پیشتر و در هنگامه مبارزه کشور چین با پاندمی کرونا ویروس، دولت چین دستور تسریع توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی را صادر کرده بود.

https://coiniran.com/?p=38239
دکمه بازگشت به بالا