ایستگاه خبر

چین موفق به جذب ۱۴۰ میلیون کاربر کیف‌پول یوآن دیجیتال شد!

براساس اعلام رسمی بانک مرکزی چین (PBOC)، حجم یوآن دیجیتال مبادله شده در تراکنش‌‌ها به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است. یوآن دیجیتال نام ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) چین است که پیشرفت قابل‌توجهی داشته و کیف‌پول بومی آن موفق به جذب ۱۴۰ میلیون کاربر شده است.

رشد بی‌سابقه‌ی یوآن دیجیتال

Mu Changchun، مدیرکل بنیاد توسعه‌ی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین، با حضور در کنفرانس «هفته‌ی فینتک هنگ کنگ» نظر شخصی خود را درخصوص روند پذیرش یوآن دیجیتال مطرح نمود.

وی مدعی شد که از آغاز ماه اکتبر تاکنون حدود ۱۴۰ نفر کیف‌پول رسمی یوآن دیجیتال، موسوم به eCNY، را دانلود کرده‌اند. به‌علاوه طبق گزارش‌های موجود، حجم تراکنش‌‌های eCNY تقریبا ۶۲ میلیارد یوآن یا ۹.۷ میلیارد دلار است.

استفاده‌ی میدانی و گسترده از یوآن دیجیتال درحالی صورت گرفته است که تاریخ رسمی‌ای برای عرضه و آغاز فعالیت آن از سوی بانک مرکزی چین اعلام نشده است.

وی افزود تاکنون بیش از ۱.۵۵ میلیون تاجر با استفاده از کیف‌پول eCNY اقدام به پذیرش انواع خدمات پرداختی از جمله قبض آب و برق، سفارشات غذا، حمل‌و‌نقل و اعتبارات دولتی کرده‌اند.

با استقبال مردم از دارایی‌های رمزنگاری شده، بانک‌های مرکزی سراسر جهان نیز به این رقابت پیوسته‌ و ارز دیجیتال خود را توسعه و عرضه کرده‌اند. رهگیری CBDCها از سوی Atlantic Council حاکی از آن است که درحال حاضر ۸۷ کشور بر پیشبرد و توسعه‌ی پروژ‌ه‌های CBDC خود متمرکز شده‌ که ازبین آنها ۷ عدد عرضه شده، ۱۷ پروژه در مرحله‌ی آزمایشی، ۱۵ عدد درحال توسعه‌ و ۳۹ عدد نیز درمرحله‌ی تحقیقاتی هستند.

پیشنهاد مطالعه: CBDC یا ارز دیجیتال بانک مرکزی چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=48206
دکمه بازگشت به بالا