ایستگاه خبر

جان مکافی: اگر از رمز ارز ملی چین استفاده کنید، هر لحظه و هرجا مانیتور خواهید شد

در آخرین قسمت پادکست MoneroTalk مجری برنامه داگلاس تیومن با جان مکافی در مورد ناشناس بودن در دنیای رمز ارزها صحبت کرده است. در این مصاحبه مکافی با اشاره به رمز ارز دولتی چین تاکید کرده است که هرفردی که ارزهای مورد استفاده شما را کنترل می‌کند در واقع شما را کنترل می‌کند.

به گزارش خبرگزاری AMB Crypto در این پادکست مکافی همچنین در مورد اینکه چگونه بلاک‌چین امکان خلق و استفاده از نوآوری های دیگران را ارتقاء بخشیده به ایراد سخن پرداخته است. وی بلاک‌چین را نخستین فناوری صد ساله اخیر بشر نامیده است که توسط همکاری‌های بزرگ تجاری و پروژه‌های حکومتی به وجود نیامده است.

“این برنامه دولت نیست. این برنامه مردم است.”

مرد انگلیسی آمریکایی پرحاشیه دنیای رمز ارزها همچنین تاکید کرده است که ساتوشی ناکاموتو بیت‌کوین را ابداع نکرده است. او ساتوشی را فردی از میان افراد بسیار دانست که در پروسه هفت‌ساله تکامل بیت‌کوین نقش مهمی داشته است. البته در این اظهارات جدید مکافی نشانه‌های از تناقض با گفته‌های پیشین او دیده می‌شود. پیشتر او وعده داده بود که هویت واقعی ساتوشی را افشا خواهد کرد.

“ساتوشی در واقع کسی است که وایت پیپر را نوشته است.”

وی در پاسخ به سوال تیومن در مورد اینکه چرا ناشناس بودن در پروتوکل بیت‌کوین منظور نشده پاسخ داد که هدف ساتوشی این نبوده است چراکه او تنها می‌خواسته مقداری ارز دیجیتالی ارسال کند.

در انتهای مصاحبه جان چند کلمه ای هم در مورد رمز ارز ملی چین و تاثر آن بر کاربران خود سخن گفت.

“اگر از رمز ارز یوان چین استفاده کنید، به شما قول خواهم داد که هر لحظه در حال مانیتور شدن و ارزیابی قرار خواهید گرفت.”

در پایان مکافی DAI را رمز ارز محبوب خود معرفی کرد و از مونرو به عنوان دومین رمز ارز مورد علاقه خود نام برد. وی همچنین در واکنش به طلای دیجیتال خواندن بیت‌کوین گفت مردم کاربرد دیجیتالی نیاز خواهند داشت و نه طلای دیجیتال.

در پایان او قراردادهای هوشمند را آینده قطعی دنیا دانسته است.

https://coiniran.com/?p=35134
دکمه بازگشت به بالا