ایستگاه خبر

کنگره چین از ارائه‌ی طرحی برای تاسیس یک صندوق ویژه به‌منظور توسعه‌ی بلاک چین خبر داد

پارلمان چین موسوم به کنگره‌ی ملی خلق چین و کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین که قدرتمندترین نهاد مشاوره سیاسی در چین است، به تازگی نشست‌های سالانه‌ی خود را آغاز کرده‌اند. از این نشست‌ها در چین با عنوان «لیانگ هوی» یاد می‌شود. قرار است نشست‌های یادشده تا ۲۲ مه ادامه داشته باشند.

کنگره‌ی ملی خلق چین یا NPC عالی‌ترین نهاد قانون‌گذاری در چین است. این نهاد، میزبان نزدیک به ۳ هزار نماینده از سراسر چین است که سالی یک بار گرد هم می‌آیند تا طی نشستی لوایح و طرح‌های پیشنهادی خود را به رای بگذارند. بنابر گزارش پایگاه خبری پکن نیوز در تاریخ ۲۳ مه، جیکینگ تان، نائب رئیس NPC پیشنهاد داده یک صندوق ویژه برای توسعه‌ی صنعت بلاک چین تاسیس شود. اگر این پیشنهاد به تصویب نمایندگان برسد، دولت چین، مدیریت این صندوق را در دست خواهد گرفت.

آن‌طور که پیداست هدف از تاسیس این صندوق، حمایت از توسعه و رشد کسب‌وکارهای مبتنی بر بلاک چین، تشویق نوآوری در حوزه‌ی بلاک چین و پرورش تعدادی یونیکورن بلاک چینی در چین است.

جیکینگ تان، نائب رئیس کنگره‌ی ملی خلق چین بر این باور است که با حمایت از توسعه‌ی بلاک چین، می‌توان نظام حکمرانی چین را مدرنیزه کرد.

تان می‌گوید فناوری بلاک چین نه تنها ابزاری بی‌نظیر برای هموار کردن راه چین به سوی دستیابی به نظام حکمرانی هوشمند است، بلکه می‌تواند به این کشور کمک کند تا در آینده در توسعه‌ی بلاک چین، دست بالاتر را داشته باشد. تان بر این باور است که با پیشگامی چین در بلاک چین، می‌تواند امید داشت که این کشور بتواند از اقتدار و امنیت ملی خود بهتر محافظت کند.

تان در خاتمه پیشنهاد کرده که دولتمردان و نمایندگان پارلمان چین باید تدوین یک برنامه و نقشه‌ی راه توسعه‌ی ملی برای صنعت بلاک چین را در دستور کار خود قرار دهند.

Source

https://coiniran.com/?p=39049
دکمه بازگشت به بالا