ایستگاه خبر

پای یوان دیجیتال به پکن هم باز شد

چین همچنان به تست و آزمایش یوان دیجیتال ادامه می‌دهد. بانک مرکزی این کشور، پکن را به‌عنوان محل تست بعدی انتخاب و بزرگترین مرحله آزمایش پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال (DCEP) را در پایتخت این کشور اجرا خواهد کرد.

بانک مرکزی چین چندین ماه است که پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال را تست می‌کند تا خود را برای عرضهٔ عمومی ارز دیجیتال آماده کند. این آزمایش و تست‌ها پیش‌تر در شهرهای دیگر چین مانند شانگهای، شنژن و گوانگ‌ژو اجرا شده بود. در آخرین آزمایش در شهر شنژن دولت ۱.۵ میلیون دلار یوان دیجیتال را به منظور افزایش نرخ مقبولیت و پذیرش تولید کرد.

در مسیر آزمایش، پکن شهر منتخب بعدی است. طبق گزارش موسسه تحقیقات ارز دیجیتال بانک مرکزی چین، چین در حال برنامه‌ریزی برای ساخت یک منطقه آزمایشی ارز دیجیتال قانونی در پکن است.

در حالی که این موسسه جزئیات مربوط به منطقه آزمایشی را پنهان نگه داشته است، گزارش‌های محلی نشان می‌دهند که این آزمایش بزرگترین برنامهٔ تست در حال حاضر خواهد بود.

اعتقاد بر این است که دیدار دو نهاد دولتی (نظارت و ادارهٔ امور مالی محلی پکن و فرماندار منطقه تانگجو) در راستای توسعهٔ صنایع مالی و فناوری پکن بوده است که باعث افزایش نرخ مقبولیت یوان دیجیتال می‌شود. علاوه‌بر فروش، برخی از زمینه‌های اصلی که بر آن‌ها تمرکز شده عبارتند از جواز پرداخت، معامله دارایی‌ها، رتبه‌بندی اعتبار و مدیریت داده، که همگی از فناوری بلاکچین و یوان دیجیتال استفاده می‌کنند.

تاکنون بیش از ۴ میلیون معامله با استفاده از یوان دیجیتال انجام شده است که مبلغی بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار می‌شود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42023
دکمه بازگشت به بالا