ایستگاه خبر

چین مدعی است که هدف یوان دیجیتال به چالش کشیدن دلار نیست!!

زو مین (Zhu Min) که یک اقتصاددان برجسته چینی است، دیروز ابراز داشته که فکر نمی‌کند طرحی برای گسترش بین المللی یوان دیجیتال مطرح باشد. او این اظهارات را در جواب سوالی مطرح کرده است که توسط یکی از خبرنگاران کوین دسک از او شده است. او اینک ریاست موسسه ملی تحقیق مالی در دانشگاه تسینگ هوا (Tsinghua) را بر عهده دارد و قبلا هم سمت‌های مهمی داشته است که از جمله آنها می‌توان به معاونت بانک مرکزی چین اشاره کرد. او همچنین اظهار داشت که ارز دیجیتال چین به عنوان ابزاری برای رقابت با دلار ایجاد نشده است.

از طرف دیگر، زو مین بر این باور است که ارز‌های دیجیتال بانک‌های مرکزی کاربرد بین مرزی خواهند داشت و نیرو‌های بازار مشوق استفاده از آنها خواهند بود. او در این میان بر اهمیت یکپارچگی کشور‌ها هم تاکید کرد. زو مین همچنین مساله تعامل بین ارز‌های دیجیتال بانک‌های مرکزی را خاطرنشان کرد و گفت که ممکن است ساختار فنی دو ارز کاملا با همدیگر متفاوت باشد.

از طرف دیگر، نخست وزیر سنگاپور هم در مورد ریسک دلاری شدن بعضی از اقتصاد‌های نوظهور صحبت کرده و معتقد است که ارز‌های دیجیتال بانک‌های مرکزی این ریسک را تشدید خواهند کرد. به نظر او، در این میان مشکل سلطه پولی وجود دارد. او همچنین در مورد نیاز به هویت‌های دیجیتال عمومی صحبت کرده است و این مسئله را نه تنها برای ارز‌های دیجیتال داخلی مهم می‌داند، بلکه برای تراکنش‌های بین مرزی نیز آن را حائز اهمیت می‌بیند.

او ابراز داشته که فعالیت‌های غیرقانونی حقیقتی از زندگی است که با آن مواجه هستیم و باید تضمین حاصل شود که افراد ناشناسی نداشته باشند. او ریسک‌های سایبری را یکی از بزرگترین نگرانی‌ها در مورد ارز‌های دیجیتال می‌داند. این مقام ارشد سنگاپوری ترجیح می‌دهد که ارز دیجیتال غالب را حتی در داخل کشور خودش هم نداشته باشد. او اعتقاد دارد که وجود چنین ارزی باعث از هم پاشیده شدن کل سیستم خواهد شد. نظر شما چیست؟ آیا واقعا یوان دیجیتال تهدیدی برای دلار نیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43450
دکمه بازگشت به بالا