ایستگاه خبر

ثبت بیش از ۱۰،۰۰۰ شرکت جدید بلاکچین در چین

امسال چین بیش از ۱۰،۰۰۰ شرکت جدید بلاکچین ثبت کرده است و بیشتر این شرکت‌ها سرمایه در گردشی به ارزش حداقل ۵۰۰۰ یوان دارند. با وجود تأثیر مخرب بیماری همه‌گیر COVID-19 در اکثر صنایع در سطح جهان، بخش بلاکچین در چین رو به رشد است. طبق اعلام ارائه‌دهنده داده‌های غیرمتمرکز LongHash، بیش از ۱۰،۰۰۰ شرکت جدید بلاکچین در سال جاری در چین ثبت شده است. این پلتفرم ارائه‌دهنده داده‌های حوزه کریپتو خاطرنشان کرد: چین شاهد راه‌اندازی ماکزیمم میزان شرکت‌های blockchain در سال ۲۰۱۸ بود، اما در نرخ رشد فعلی، تعداد شرکت‌های تازه ثبت شده از آن هم فراتر رفته است.

بسیاری از استارتاپ‌های بلاکچین در آستانه تعطیلی‌اند
در حال حاضر، مجموعاً ۸۴.۴۱۰ شرکت بلاکچینِ ثبت‌شده در چین وجود دارد که از این تعداد، تنها ۲۹.۳۴۰ فعالیت دارند. بیشتر این استارتاپ‌ها در استان گوانگدونگ و یون‌آن متمرکز شده‌اند.

بیشتر بخوانید:‌ || برای تکنولوژی بلاکچین (Blockchain Technology) آمادگی لازم داریم؟ ||

با این حال، جالب است که توجه داشته باشید که بیشتر این استارتاپ‌های بلاکچین با سرمایه اندک راه‌اندازی شده‌اند و این گزارش حاکی از آن است که بیشتر این شرکت‌ها فقط با ۵۰۰۰ یوان (حدود ۷۱۷ دلار) به ثبت رسیده‌اند.گرچه، تعدادی از این استارتاپ‌ها دارای سرمایه ثبت‌شده‌ای بالغ بر ۵۰،۰۰۰ یوان (۷۱۷۵ دلار) هستند.
با این همه، گرچه چین تجارت کریپتو و عرضه اولیه کوین‌ها را در سال ۲۰۱۷ ممنوع اعلام کرد، صنعت بلاکچین هیچ نشانه‌ای از کندی و افول از خود نشان نداد، بلکه به طور قابل توجهی گسترش یافت.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40590
دکمه بازگشت به بالا