ایستگاه خبر

چین درحال آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای NFTهای بومی است

چین که طی سال گذشته سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای را درقبال رمزنگاری درپیش گرفته بود، درحال آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای NFTهای بومی خود است. این خبر که توسط نشریه‌یSouth China  Morning Post منتشر شده است حاکی از توسعه‌ی یک زیرساخت داخلی موسوم به «مجوز دیجیتالی خدمات بلاک‌چینی توزیع-شبکه‌ای (BSN-DDC)» است که با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) خارجی سازگاری نداشته و از پرداخت‌های رمزنگاری نیز پشتیبانی نخواهد کرد.

توسعه‌ی NFTهای بومی

BSN-DDC کسب و‌ کارها و افراد را قادر می‌سازد تا برای مدیریت کلکسیون‌های توکنیزه‌شده اپلیکیشن‌ها و پورتال‌های خود را توسعه دهند. علی‌رغم این امکانات، BSN-DDC از NFTهای مبتنی بر رمز ارزها پشتیبانی نکرده و تنها از یوآن، واحد پول رسمی چین، برای خدمات پرداختی پشتیبانی خواهد کرد.

رونمایی عمومی از این طرح برای اواخر ماه جاری برنامه‌ریزی شده و توانسته‌ است تاکنون نظر بیش از ۲۰ شریک تجاری، ازقبیل بلاک‌چین کازماس، شرکت صادرکننده‌ی صورت‌حساب‌های دیجیتال Baiwang و موسسه‌ی ارائه‌دهنده‌ی خدمات تصویری Sumavision، را به‌خود جلب کند.

مدیر بخش اجرایی BSN درخصوص این طرح گفت:

«NFTها تا هنگامی که از رمز ارزها فاصله بگیرند دچار دردسرهای قانونی در کشور چین نخواهند بود.»

باوجود آنکه این کلاس از دارایی‌ها ممانعت قانونی در چین ندارند، اما برخی از شرکت‌های بزرگ فناوری تصمیم گرفته‌اند تا برای پیشگیری از هرگونه مشکل احتمالی پروژه‌های NFT خود را به‌نام «کلکسیون‌های دیجیتالی» روانه‌ی بازار نمایند.

کاربرد

طرح BSN-DDC توانایی ادغام ۱۰ بلاک‌چین ازجمله نسخه‌ی اقتباسی اتریوم و کوردا (Corda) را داشته و به‌علاوه از شبکه‌‌های داخلی مانند Fisco Bcos که توسط شرکت فینتک WeBank راه‌اندازی شده نیز پشتیبانی می‌نماید.

طرح BSN-DDC درمقایسه با سایر پلتفرم‌های تک شرکتی از سازگاری بین‌زنجیره‌ای بالاتری برخوردار بوده و مینت هر توکن NFT در شبکه‌‌ی آن تنها ۰.۰۵ یوآن یا ۰.۷ د-لار هزینه خواهد داشت.

پیشنهاد مطالعه: معرفی پرفروش‌ترین بازارهای NFT برای خرید و فروش

Source

https://coiniran.com/?p=49308
دکمه بازگشت به بالا