آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

ابراز تمایل چین به بلاکچین غیر مرکزی

در این دوران، هرگاه سخن از بلاکچین به میان آورده می شود، واژه های مختلفی از جمله ساختار داده، دفترکل، رمزارز و سیستم های غیر متمرکز تداعی می گردد؛ اما در حقیقت مبنای خلق بلاکچین، از بین بردن مالکیت متمرکز بر سیستم های مالی است. در واقع، بر اساس فلسفه بلاکچین، کسی نمی تواند ادعای مالکیت بر زنجیره اطلاعات را داشته باشد؛ و بلکه این مالکیت توزیع شده و طی پردازش اطلاعات در آن قرار می گیرد.

یکی از مقامات یک نهاد تنظیم کننده مالی در چین در حاشیه کنفرانس دو جلسه‌ای که روز یکشنبه در پکن برگزار شد، استدلال کرد که بهتر است بلاکچین به ‌طور کامل غیر متمرکز نباشد.

گام های چین به سوی متمرکز کردن غیر متمرکز ها

به گزارش کوین ایران و به نقل از خبرگزاری کوین دسک، آقای Zhang Ye رئیس بخش فناوری کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین در طی این کنفرانس به اظهار نظر در مورد تکنولوژی های جدید و گسترش آنها در خدمات عمومی پرداخت.

او که به عنوان مشاور سیاست گذاری در کنفرانس مشورتی این هفته شرکت کرده بود، بخش های عمومی چین را به استفاده از تکنولوژی های پیشرفته نظیر هوش مصنوعی و بلاکچین در حوزه خدمات اجتماعی تشویق کرد. با این حال، او با اذعان به پتانسیل های تکنولوژی بلاکچین عنوان کرد که این تکنولوژی برای دست یابی حداکثری به فواید خود، نیازمند اتکا به یک زیرساخت متمرکز می باشد.

ابراز تمایل جمهوری خلق چین به تکنولوژی بلاکچین با سیستم نظارت غیر مرکزی
https://www.bitlisk.com

“از آنجایی که خود بلاکچین، نرم افزار توسعه یافته به یک روش متمرکز است، طرفداران نظریه غیر متمرکز بودن مطلق آن، هیچ گونه ادله محکمی برای آن ندارند. همین استدلال برای زیرساخت کلید عمومی نیز صدق می کند که به‌ عنوان یک ویژگی مهم بر اساس بلاکچین تنظیم شده است. “اینها همه گفته‌ های آقای Zhang، سخنگوی رسمی در حوزه صنعت اوراق بهادار چین در مصاحبه با خبرگزاری Securities Times است.

همچنین او عنوان کرد که “سوال اساسی اینجاست که با وجود مفید بودن برخی شرایط محیط‌ های غیر متمرکز، آیا لازم است تمامی نرم افزار های موجود فعلی غیر متمرکز شوند؟”

در ادامه او تصریح کرد: “کلید حل این سوال، فهم چگونگی رسیدن ما از یک زیرساخت متمرکز به غیر متمرکز می باشد.”

سابقه اظهار نظرات مشابه در گذشته در مورد بلاکچین

این اولین بار نیست که چنین نظریاتی توسط مقامات چینی عنوان می شود. همانطور که در اکتبر گذشته گزارش شد، مقامات بانک ملی چین نظیر آقای Yao Qian مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی ارز های دیجیتال بانک مرکزی چین، چشم انداز یک ارز دیجیتالیِ عرضه و مدیریت شده ی مرکزی را ارائه کرد که ممکن است در تکنولوژیِ پایه ی خود، غیر متمرکز باشد.

ابراز تمایل جمهوری خلق چین به تکنولوژی بلاکچین با سیستم نظارت غیر مرکزی
http://www.jackbruner.com

با این حال در ماه ژانویه، معاون رئیس بانک ملی چین، طرح و سناریویی را توصیف کرد که می تواند ویژگی های استاندارد بلاکچین های عمومی نظیر مکانیسم همتا به همتا و گمنام بودن را، از ارز دیجیتال مرکزیِ صادر شده حذف کند.

به علاوه، پیش از این رئیس سابق بانک چین که اکنون ریاست یک مرکزی تحقیقاتی بلاکچین در یک گروه فین تک (fintech) خودگردان چینی را به عهده دارد، عنوان کرده است که اکثر تلاش های جاری برای پذیرش و تایید بلاکچین که توسط نهادهایی نظیر IBM و R3 صورت گرفته است، به جای تمرکز زدایی کامل، اساساً بر مبنای تمرکز چندگانه طراحی شده اند.

https://coiniran.com/?p=19167
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x