ایستگاه خبر

دادگاه شیلی به بانک‌ها دستور داده تا برای یک صرافی محلی رمز ارز حساب باز کنند!

دادگاهی در شیلی به دو بانک تجاری بزرگ این کشور دستور داده است تا برای یک صرافی محلی رمز ارز حساب باز کنند. این تصمیم می‌تواند منجر به پذیرش بیشتر صنعت رمز ارز در این کشور شود. این دادگاه دفاع از رقابت آزاد به دو تا از بزرگترین بانک‌های تجاری شیلی دستور داد که برای صرافی Buda.com حساب باز کنند.

این دادگاه اعلام کرده است که شواهد کافی برای ادعای بانک‌ها در زمینه ارتباط صرافی Buda با طرح‌های پانزی وجود ندارد و نادیده گرفتن این سرویس، تهدیدی برای رقابت آزاد خواهد بود. مدیر ارشد حقوقی این صرافی از تصمیم دادگاه برای پشتیبانی از صرافی Buda.com استقبال کرد.

حساب‌های بانکی این صرافی در سال ۲۰۱۸ و در جریان یک کلاه‌برداری از جانب Terra Finance بسته شد. در جریان این کلاه‌برداری، چهار سرمایه‌گذار اعلام کردند که حدود ۲۰۰ هزار دلار مال باخته‌اند و این سرمایه‌گذاران صرافی Buda را متهم کردند که کاری برای جلوگیری از این کلاه‌برداری انجام نداده است.

دادگاه هیچ شواهدی مبنی بر ارتباط این صرافی با کلاه‌برداری پانزی مذکور پیدا نکرده است. مدیرعامل صرافی Buda اعلام کرده که دعوی حقوقی آنها با این تصمیم دادگاه به پایان نرسیده است و هنوز مطالباتی وجود دارد که باید به آنها رسیدگی شود. امید می‌رود که این تصمیم دادگاه منجر به تحولی در بخش بانکداری شیلی شود که تا به حال، بسیار مخالف فراهم کردن خدمات برای سرویس‌های رمز ارز بوده است. رمز ارز‌ها می‌توانند به رشد اقتصادی کشور‌هایی مانند شیلی کمک کنند و بسیاری از مشکلات موجود را از میان بردارند. نظر شما چیست؟ دستور دادگاه در پشتیبانی از این صرافی محلی رمز ارز چه پیامد‌هایی خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43063
دکمه بازگشت به بالا