ایستگاه خبر

استفاده از سیستم بلاک‌چین در مدارس خیریه‌ی کالیفرنیا برای مبارزه با COVID-19

در چندین مدرسه‌ی خیریه ایالت کالیفرنیا از سیستم جدیدی از بلاک‌چین برای برای مدیریت و ردیابی افراد مبتلا به COVID-19 در بین دانش آموزان و کارکنان استفاده می شود.

راهبردها و اقدامات جدیدی که توسط مقامات بهداشت عمومی در سراسر جهان در طی پاندمی COVID-19 در حال اجرا است تعادل نظارت زیستی و حریم شخصی افراد را در محافظت از اطلاعات شخصی آنان به چالش کشیده است.

سازمان همکاری خدمات خیریه‌ی کالیفرنیا، که به مدارس مربوطه خدمات پشتیبانی-اداری را ارائه می دهد، قصد دارد تا یک سیستم همه جانبه‌ی مدیریت حریم خصوصی را اجرا نماید که اولویت آن داده های کاربرانش باشد. این سیستم که «شبکه.مراقبت.گروهی» یا (Team.Care Network) نام گذاری شده، توسط استارت‌اپ Solve.Care توسعه یافته و به عنوان یک اپلیکیشن برای تلفن‌های هوشمند عرضه خواهد شد.

استارت‌اپ Solve.Care خاطرنشان کرد این راهکار به مدارس کمک می نماید تا افراد مبتلا به COVID-19 را در بین خود شناسایی نمایند و آنان را برای شروع مجدد آموزش حضوری به شیوه ای کنترل شده و هشیارانه یاری می بخشد. مدیر عامل استارت‌اپ Solve.Care، پرادیپ گوئل، افزود که قانونگذاران ایالت کالیفرنیا به طور فزاینده ای به اهمیت حفظ حریم خصوصی داده‌های کاربران پی برده و چارچوبی قانونی برای محافظت از شهروندان خود تدوین نموده اند. در ادامه بخشی از آن را با هم مرور می کنیم:

«مقامات کالیفرنیا در سال‌های اخیر تعهد خود را در حفاظت از حق حریم خصوصی شهروندان خود را با تصویب طیف وسیعی از سیاست‌های جدید در این ایالت مانند «قانون حریم خصوصی مصرف کننده در کالیفرنیا (CCPA)» و قانون نسبتا جدید «حقوق خصوصی حریم خصوصی کالیفرنیا (CPRA)» نشان داده اند. حال با نخستین کاربرد فناوری بلاک‌چین در یک مدرسه عادی روزانه، مدارس دولتی خیریه‌ی کالیفرنیا نیز قادرند ضمن اطمینان از رفع نگرانی های مربوط به حریم خصوصی داده‌های خود، فضایی امن تر برای دانش آموزان و کارمندان ایجاد نمایند.»

همانگونه که پیش‌تر گزارش شده است، نهادهایی همچون دانشگاه ایالتی آریزونا در ایالات متحده، سازمان بهداشت ملی بریتانیا و دولت برزیل طیف وسیعی از راهکارهای بلاک‌چین برای رفع مشکلاتی از قبیل ردیابی افراد در معرض COVID-19، مدیریت واکسیناسیون و مصورسازی داده‌های این ویروس در سراسر جهان بکار گرفته اند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43829
دکمه بازگشت به بالا