ایستگاه خبر

هم‌بنیان‌گذار اتریوم: ویتالیک بوترین؛ پاشنه‌ی آشیل توسعه‌ی اتریوم

کوین‌تلگراف به‌تازگی طی مصاحبه‌ای، پای صحبت چارلز هاسکینسون، هم‌بنیانگذار اتریوم و موسس کاردانو نشسته است. هاسکینسون در این مصاحبه به تشریح دیدگاه‌های انتقادی خود در مورد روند توسعه‌ی پلتفرم اتریوم پرداخته است.

هاسکینسون مدعی است یکی از دلایل اصلی کندی روند توسعه‌ی اتریوم، وابستگی بیش از حد آن به ویتالیک بوترین است. او می‌گوید:

اساسا اتریوم پا به پای ویتالیک حرکت می‌کند. اگر او بداند که قرار است چه کار بکند، می‌تواند از پس کار بیاید. اما وقتی پای تحقیق به میان می‌آید و شما در مورد عرضه‌ی یک محصول به بازار صحبت می‌کنید، تجربه، حرف اول را می‌زند.

بنابر گفته‌های هاسکینسون، تمامی این نشانه‌ها حاکی از آن است که اتریوم، نخستین پروژه‌ی بزرگ ویتالیک بوده است. او می‌گوید:

ویتالیک هرگز پیش‌تر، از این دست پروژه‌ها را انجام نداده است. این اولین بار است که او سکان هدایت یک شرکت را به دست می‌گیرد. علاوه بر این، او پیش‌تر هرگز کار پژوهشی نکرده و مدیرعامل جایی هم نبوده است.

یکی دیگر از انتقادات عمده‌ی هاسکینسون به اتریوم این است که نقشه‌های راه توسعه‌ای آن‌ها بیش از اندازه، خوش‌بینانه هستند و منجر به شکل‌گیری انتظارات غیرواقعی شده‌اند.

علاوه بر این، هاسکینسون از روند بازاریابی اتریوم نیز ناراضی است. با این حال، اذعان کرده که کماکان، احترام بسیاری برای دغدغه‌های شخصی بوترین قائل است.

وی در پایان به‌رغم تمامی انتقاداتی که به روند توسعه‌ای اتریوم، وارد می‌داند، کماکان آن را یک پروژه‌ی طلایه‌دار قلمداد می‌کند.

Source

https://coiniran.com/?p=38294
دکمه بازگشت به بالا