ایستگاه خبر

۹۹ درصد از پروژه‌‌های پروتکل ChainSwap طی حمله‌ی امروز آسیب دیدند

پلتفرم زنجیره‌ی هوشمند ChainSwap قربانی تازه‌ی موج حملات نگران‌کننده‌ای شد که از ابتدای سال جاری شبکه‌ی امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) را هدف قرار داده است. درجریان این حملات میلیون‌ها دلار آسیب مالی به بخش دیفای وارد گشته است.

ChainSwap چیست؟

پروتکل ChainSwap مرکزی برای زنجیره‌های هوشمند بوده و نقش پلی را بین کاربران دیفای بلاک‌چین‌های متعدد (اتریوم، زنجیره‌ هوشمند بایننس و زنجیره‌ی اکونومیک هیوبی) ایفا می‌نماید. این پروتکل همچنین توسعه‌دهنده‌ی راهکارهای بین‌-زنجیره‌ای برای بیت‌کوین، پولکادات و سولانا است.

99 درصد از پروژه‌‌های پروتکل ChainSwap طی حمله‌ی امروز آسیب دیدند

این پروتکل موفق به دریافت یک سرمایه‌گذاری ۳ میلیون دلاری از جانب نهادهای مهم صنعت رمز ارز همچون Alameda Research ،NGC Ventures و OK Block Dream Fund (OKEx) در ماه می شد. ChainSwap اعلام کرد که می‌خواهد از این بودجه برای تسریع پیشرفت خود و تبدیل شدن به پلی برای اتصال زنجیره‌ها و دارایی‌های متعدد استفاده نماید.

۹۹ درصد از پروژه‌های ChainSwap آسیب دیدند

این دومین بار در ماه جاری است که این پروتکل هک شده است. در حمله‌ی گذشته بیشتر توکن‌های این پروتکل ازجمله توکن بومی ASAP تا ۹۵ درصد از ارزش خود را کاملا و بلافاصله از دست دادند.

تیم توسعه‌دهنده‌ی ChainSwap پس از این حمله با انتشار مطلبی در توئیتر به کابران خود گفتند که درحال بررسی و تحقیقات لازم بوده و به‌زودی یک برنامه‌ی جبران خسارت مالی را برای تمام توکن‌های آسیب دیده ارائه می‌دهند. در این پست آمده است:

«تیم ما با قفل کردن آدرس‌های BSC می‌خواهد آدرس هکرها را فیلتر و پیدا کند. تا زمان پایان این پروسه، اعتبار تمامی توکن‌ها و دارایی‌ها با صفر برابر خواهد بود. این هک بر قراردادهای هوشمند متمرکز بوده و کیف‌های پول مشتریان Chainswap تحت تاثیر قرار نگرفته‌ است، درنتیجه دارایی موجود در کیف‌پول اشخاص آسیبی ندیده‌‌اند.»

پیشنهاد مطالعه: حمله ۵۱ درصد در بلاک چین چیست؟ (۵۱% Attack) + ویدیو

Source

https://coiniran.com/?p=46499
دکمه بازگشت به بالا