ایستگاه خبر

حالا دنیای Chainlink تنها مختص به بلاک‌چین اتریوم نیست

اوراکل غیرمتمرکز Chainlink در حال گسترش ورای اتریوم است. طبق اطلاعیه منتشر شده در روز سه شنبه راه حل این استارتاپ برای امنیت، شفافیت و دسترسی به اطلاعات دقیق همسازی با بلاک‌چین Polkadot است.

به گزارش خبرگزاری دیکریپت، توسعه‌دهنده‌هایی که بر روی پروتوکل‌های Polkadot مشغول هستند، اکنون می‌توانند به اطلاعات اوراکل Chainlink  دسترسی داشته باشند. اطلاعاتی خارج از بلاک‌چین، قابل اعتماد و مربوط به دنیای واقعی

هدف استارتاپ Polkadot از استفاده از اوراکل غیر متمرکز Chainlink توسعه فناوری parachain است. فناوری که می‌خواهد پلی بین بلاک‌چین‌های مختلف بزند. اطلاعات قابل دسترسی برای اوراکل، می‌توانند اطلاعات قیمتی، اطلاعات هویتی و یا امضاهای الکترونیکی باشند. شرکت Polkadot ابتدا این توسعه را بر روی شبکه آزمایشی Kusama محقق خواهد کرد.

شرکت Polkadot که در سال ۲۰۱۶ توسط یکی از چهره‌های سرشناس اتریوم گاوین وود تاسیس شد، اولین پلتفرم غیر اتریومی خواهد بود که با پلتفرم Chainlink ارتباط برقرار کرده است. پیشتر اوراکل Chainlink با شرکت‌های بزرگی نظیر گوگل و سوئیفت نیز وارد همکاری شده بود.

توضیح: اوراکل oracle به برنامه ای گفته می‌شود که بلاک‌چین را به اطلاعات در دنیای واقعی و همچنین دیتابیس‌های غیر بلاک‌چینی متصل می‌کند.

https://coiniran.com/?p=37318
دکمه بازگشت به بالا