ایستگاه خبر

خروج یک میلیون عدد توکن LINK از صرافی‌های رمزارز

شبکه ChainLink یک اوراکل غیرمتمرکز با هدف اتصال قرارداد‌های هوشمند به داده‌های دنیای واقع است که در حال حاضر دچار یک نزول شده است. بنا بر گزارش‌ها، تعداد زیادی از توکن‌‌های LINK از صرافی‌‌های رمزارز خارج شده‌اند.

بر طبق گزارش خبرگزاری altcoinbuzz.io، یک توییت از ویل کلمنته جزییاتی درباره این تغییرات در صرافی‌های رمزارز ارائه کرد. بنا بر این توییت، ۸۰۷۵۹۷ عدد از این توکن‌ها در عرض یک روز از صرافی بایننس برداشته شده و در همین مدت ۱۷۹۲۶۲ عدد نیز از صرافی Huobi جدا شدند.

این توییت با واکنش های مختلفی از سوی دارندگان این توکن مواجه شد. در این بین یکی از کاربران به پرسش مهمی اشاره کرده است:

“این توکن‌ها فروخته شده‌اند یا ذخیره‌ شده‌اند؟”

گمانه‌زنی‌های متفاوتی در رابطه با دلیل برداشته شدن توکن‌های LINK از این صرافی‌ها وجود دارد. به هر حال هنوز گزارشی در این باره به صورت رسمی ارائه نشده است.

شتاب‌دهی به روند توسعه از طریق حمایت

برنامه کمک‌هزینه جامعه ChainLink یک روش برای تأمین منابع مالی موردنیاز برای تیم‌های توسعه است که به ساخت اکوسیستم این شبکه کمک می‌کنند. شرکت ENS که ارائه‌دهنده خدمات نام‌گذاری کیف پول و وب‌سایت مبتنی بر بلاکچین است، اخیرا به عنوان برنده این کمک‌‌هزینه برگزیده شده است. به علاوه یک برنامه جایزه برای رفع اشکالات سیستمی را بر بستر Gitcoin راه‌اندازی کرد. این برنامه تاکنون از حمایت مالی ۱۰۰ هزار دلاری از طریق توکن LINK برخوردار شده است.

درباره ChainLink

ChainLink یک شبکه غیرمتمرکز است که با هدف افزودن داده‌‌های دنیای واقع و خارج از زنجیره به بلاکچین ایجاد شده است. با این شبکه، قرارداد‌های هوشمند می‌توانند با رخداد‌ها و اطلاعات دنیای واقع تعامل داشته باشند. یک دلیل آشکار برای ساختن این شبکه افزایش پتانسیل برای کاربرد‌‌ها و امکانات قرارداد‌های هوشمند است. این شبکه می‌تواند داده‌های یک یا چندین منبع را با یکدیگر مطابقت دهد و آن‌ها را تأیید کند.

توکن LINK یک دارایی دیجیتال است که برای پرداخت خدمات شبکه ChainLink مورد استفاده قرار می‌گیرد. این توکن مطابق با استاندارد ERC20 بر بستر بلاکچین اتریوم ایجاد شده است. این توکن را می‌توان در ازای ارز فیات و رمزارز‌ها خرید و فروش کرد. در حال حاضر قیمت این توکن ۱۱/۶۱ دلار است و حجم معاملات ۲۴ ساعت گذشته این توکن بیش از یک میلیارد دلار بوده است. قیمت این توکن در این مدت ۵.۱ درصد کاهش یافته است.

بیشتر بخوانیم: استاندارد ERC-20، آشنایی با ساختار و نحوه ساخت توکن های ERC-20

اخیرا شرکت بلاکچین اثبات سهام، Harmony، از یک ادغام با ChainLink بر روی شبکه‌اش خبر داد. با امکانات شبکه اوراکل غیرمتمرکز ChainLink، مشتریان Harmony می‌توانند به منابع داده‌های خارج زنجیره و قیمت‌ها دسترسی داشته باشند.

https://coiniran.com/?p=41091
دکمه بازگشت به بالا