ایستگاه خبر

سه دلیل برای اینکه در سال ۲۰۲۰ حواستان به Chainlink باشد

Sergey Nazarov، مدیرعامل شرکت Chainlink در گفتگو با Decrypt به سه دلیل کلیدی درمورد اهمیت توجه کاربران به پروژه‌ی Chainlink در سال ۲۰۲۰ اشاره کرد. اولین دلیل اوراکل‌های این پروژه هستند که دسترسی به داده‌های شبکه را تسهیل می‌کنند. Chainlink اخیرا پیشرفت زیادی کرده و به یک پروتکل استاندارد در زمینه‌ی اپلیکیشن‌های صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) تبدیل شده است. صنعت DeFi معمولا بر روی وام‌دهی، رمز ارزهای پایدار، صرافی‌های غیرمتمرکز و ارواق مشتقه متمرکز هستند. کار در این صنعت مستلزم راه‌اندازی اوراکل تو‌سط هر کسب و کار است که می‌تواند هزینه و زمان زیادی از بنیانگذاران بگیرد و Chainlink سعی دارد با ارائه‌ی خدمات در این زمینه ورود به این صنعت را تسهیل نماید.

Nazarov در ادامه گفت کل چرخه‌ی زندگی‌ یک توافقنامه‌ی مالی (مانند حفاضت از اوراق، اجرا و تسویه) را می‌توان به قرارداد هوشمند سپرد اما دستیابی به مواردی مانند قیمت، نرخ مبادله و متغییرهایی از این دست نیاز به گردآوری داده‌، API ها، فضای پشتیبانی ابری، دستگاه‌های اینترنت چیزها (IoT)، بلاک چین های دیگر و غیره نیاز دارد. وی افزود Chainlink با استفاده از مجموعه‌ای از نودهای مستقل ایمنی داده‌ها را فراهم می‌کند. آنها همچنین قصد دارند با پشتوانه‌ای از انگیزه‌های اقتصادی به جای یک نهاد متمرکز شبکه‌ی خود را تقویت کنند.

همچنین، قراردادهای هوشمند Chainlink در حال حاضر می‌توانند به داده‌های شبکه‌های BTC، ETH، LINK، BAT و چند شبکه‌ی دیگر دسترسی داشنه باشند که مجموع آنها به ۳۰ مورد می‌رسد. Chainlink اخیرا با بازیگران بزرگی مانند Swift، Oracle  و گوگل نیز وارد همکاری شده است.

https://coiniran.com/?p=36610
دکمه بازگشت به بالا