ایستگاه خبر

خدمات جدید Chainalysis برای قربانیان سوءاستفاده‌های مرتبط با رمز ارزها

شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین Chainalysis «سرویس پاسخ سریع» را راه‌اندازی کرده است تا به سازمان‌ها کمک کند با حملات و سوءاستفاده‌های مرتبط با رمز ارزها مقابله کنند.

Chainalysis سرویس مقابله با جرایم رمز ارزی را راه‌‌اندازی کرد

Chanalysis امروز در یک پست وبلاگی اعلام کرد خط تلفن جدیدی با پاسخگویی سریع بیست‌وچهار ساعته در هفته راه‌اندازی کرده است. این سرویس به پشتیبانی از سازمان‌هایی که مورد سوءاستفاده‌ها یا حملات مربوط به رمزارزها قرار گرفته‌اند می‌پردازد. این برنامه که Crypto Incident Response نام دارد، سازمان‌ها را با یک تیم اختصاصی از کارشناسان مرتبط می‌کند که با قربانیان جرایم سایبری برای کمک به ردیابی وجوه دزدیده شده، برقراری ارتباط با مجریان قانون، و پیشنهاد یک مشاور بازیابی، همکاری خواهند کرد.

این شرکت در وبلاگ خود نوشته است:

پس از وقوع حادثه‌ای مانند هک، حمله باج‌افزار، سوءاستفاده از کد، یا حمله وام فلش و درخواست یا سرقت وجوه ارز دیجیتال، قربانی می‌تواند با این خط تماس  تماس بگیرد.

این شرکت همچنین اظهار داشت که این برنامه تنها برای کمک به قربانیان بالقوه جرایم رمز ارزی راه‌اندازی نشده است، بلکه برای کمک به عدالت است و نشان دادن این موضوع که کریپتو کلاس دارایی مجرمان نیست.

Chainalysis یکی از بزرگترین شرکت‌های اطلاعاتی بلاکچین است. این سازمان با سازمان‌های خصوصی و غیرمتمرکز رمز ارزی، مجری قانون و سایر سازمان‌های دولتی برای کمک به حل صدها حادثه سایبری مرتبط با رمز ارز همکاری کرده است.

بر اساس گزارش جرایم کریپتو که توسط این شرکت در ژانویه منتشر شد، حوادث مربوط به جرایم سایبری رمز ارزی در سال ۲۰۲۱ به بالاترین حد خود رسید و ۱۴ میلیارد دلار از طریق تراکنش‌های غیرقانونی جابجا شده است. قابل به ذکر است، درآمد کلاهبرداری در طول سال حدود ۷.۸ میلیارد دلار بوده است، که گزارش شده است ۲.۸ میلیارد دلار آن از به اصطلاح «راگ پول‌ها» حاصل شده است—نوعی از کلاهبرداری‌ که در آن بنیانگذاران کریپتو به طور غیرمنتظره پروژه‌های خود را رها می‌کنند، و با خارج کردن نقدینگی را از صرافی‌های غیرمتمرکز با آن منابع مالی فرار می‌کنند. از سوی دیگر، دزدی تقریباً ۳.۲ میلیارد دلار بوده است که ۷۲ درصد آن مربوط به رمز ارزهای سرقت‌شده از پروتکل‌های DeFi است.

 

پیشنهاد مطالعه: چگونه امنیت دارایی‌های دیجیتال خود را حفظ کنیم؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=57376
دکمه بازگشت به بالا