ایستگاه خبر

صرافی بیت کوین ایرانی در گزارش جدید مؤسسه اطلاعاتی بلاکچین Chainalysis

مؤسسه اطلاعاتی بلاکچین Chainalysis مستقر در نیویورک ابتکار عمل جدیدی برای روشنگری بیشتر درباره آخرین تحلیل‌های جرایم کریپتو آغاز کرده است که در بین آنها نام یک صرافی بیت کوین ایرانی هم به چشم می‌خورد.

گزارشی که تاریخ ۴ ماه می منتشر شد، در سه بخش خلاصه‌ای از اطلاعات جرایم، مکانیسم ها و مسیرهای استفاده‌شده برای معاملات غیرقانونی در فضای کریپتو را ارائه می‌دهد. Chainalysis در گزارشات جدید خود اظهار داشت در حالی که هیچکدام از نهادهای ذکرشده در این گزارش‌ها در حال حاضر تحت بازجویی و رسیدگی نیستند، اما این اطلاعات را برای پشتیبانی از فعالیت‌های قانونی در حال انجام، تنظیم‌کننده‌ها، بنگاههای امنیت سایبری و متخصصان منتشر می‌کند.

در یکی از بخش‌های گزارش Chainalysis، کانون توجهات را به اکوسیستم کریپتوی ایران، به ویژه به یک پلتفرم تجاری محبوب محلی، جلب می‌کند.

به رغم اینکه بسیاری از سایت‌های همتابه‌همتا در زمینه کریپتو نظیر Localbitcoin، به دلیل ترس از جریمه نقض تحریم‌های ایالات متحده، فعالیت‌های خود را در ایران متوقف کرده‌اند، صرافی‌های داخلی همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند. این درحالی است که بانک مرکزی در سالهای اخیر فشار زیادی به پروژه‌های خصوصی حوزه رمزارز می‌اورده است. صرافی ذکرشده در این گزارش که از ریال‌های الکترونیکی ایران، دلار آمریکا و روبل الکترونیکی روسیه از WebMoney و اکثر رمزارزهای پشتیبانی می‌کند، یک رسانه فعال اجتماعی و یک برنامه آموزشی آنلاین برای کاربران کریپتوی داخلی دارد.

بیش از ۲۰،۰۰۰ نشانی بیت کوین منسوب به این صرافی توسط Chainalysis شناسایی شده است و در بیش از ۴۶،۰۰۰ معامله دخیل بوده است. گرچه در ماه‌های اخیر کمتر فعال بوده‌اند. با این وجود، آنها از ۲۹ آوریل به معاملات ادامه داده‌اند، و اطلاعات مرتبط با این پلتفرم ۷۹۹۳.۰۹ بیت‌کوین دریافت‌شده و ۷،۹۷۸.۷۷ بیت کوین ارسال‌شده را ثبت کرده است.

Source

https://coiniran.com/?p=38682
دکمه بازگشت به بالا