ایستگاه خبر

CFTC یک چارچوب جامع برای ارزهای دیجیتال تا سال ۲۰۲۴ ایجاد می‌کند

کمیسیون معاملات آتی ایالات متحده از برنامه استراتژیک خود برای سال‌های ۲۰۲۰-۲۰۲۴ رونمایی کرده است. این تنظیم‌کننده در برنامه‌ استراتژیک خود نظرات‌اش را درباره ایجاد چارچوب نظارتی جامع برای صنعت ارزهای دیجیتال بیان کرده است.

ثابت شده است که ارزهای دیجیتال صنعت دشواری برای تنظیم‌کننده‌ها هستند و بسیاری از آنها رویکرد تماشاچی بودن را اتخاذ می‌کنند. با این حال، CFTC در حمایت و اجرای مقررات مساعد در این صنعت پیشگام بوده است. این سازمان در برنامه استراتژیک خود برای چهار سال آینده، قصد دارد جایگاه خود را بالاتر ببرد و یک چارچوب نظارتی جامع را در این صنعت پیاده‌سازی کند.

هیت تاربرت، رئیس CFTC از این طرح پرده برداشت و اظهار کرد: «این چارچوب جامع برای ارزهای دیجیتال یک برنامه اجماع دو طرفه است که CFTC را در به دست آوردن موقعیت بهتر در آینده یاری می‌کند.»

طرحی که این تنظیم‌کننده در ماه مه تصویب کرده، قصد دارد خطرات و فرصت‌های معاملات قرن بیست‌و‌یکم را بررسی کند. CFTC ادعا می‌کند: «ما یک چارچوب جامع برای ارتقاء نوآوری‌های معتبر در حوزه دیجیتال ایجاد خواهیم کرد.»

CFTC همچنین قصد دارد سیاست‌هایی را در پیش بگیرد که نقدینگی و شفافیت را افزایش می دهد. از آنجایی که این صنعت، به ویژه ارزهای دیجیتال کوچکتر، از کمبود نقدینگی رنج می‌برد این امر می‌تواند تأثیر بسزایی در بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد. اگر قواعد مربوط به نقدینگی به اجرا درآید، بسیاری از ارزهای دیجیتال از بازار ایالات متحده خارج می شوند. علاوه بر این، چارچوب جدید در برابر کلاهبرداران که چهره صنعت رمزارز را تضعیف می‌کنند، موضع‌گیری سخت‌تری اتخاذ کرده است.

Source

https://coiniran.com/?p=40052
دکمه بازگشت به بالا