ایستگاه خبر

شکایت CFTC از صرافی جمینی به دلیل ارائه اطلاعات نادرست

کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از صرافی کریپتو جمینی تراست به دلیل یک پرونده آتی بیت کوین از سال ۲۰۱۷ شکایت کرده است.

صرافی جمینی به نشر اطلاعات نادرست متهم شد

صرافی رمز ارزی که توسط دوقلوهای وینکلوس (Winklevoss) تأسیس شده است، متهم به راه‌اندازی اولین قرارداد آتی بیت کوین تحت نظارت ایالات متحده با گمراه کردن CFTC است. این صرافی در دادگاه فدرال در منهتن متهم شده و CFTC به دنبال اعمال جریمه برای صرافی و ممنوعیت از رسمی شدن آن است.

گرچن لو، سرپرست مدیر اجرایی CFTC در مورد این موضوع اظهار نظر کرد:

اظهارات نادرست یا گمراه‌کننده به CFTC در ارتباط با گواهینامه محصول آتی، فعالیت CFTC برای اطمینان از یکپارچگی مالی همه معاملات مشمول CEA، محافظت از فعالان بازار، جلوگیری از دستکاری قیمت، و ترویج نوآوری مسئولانه و رقابت منصفانه را تضعیف می‌کند. این اقدام اجرایی پیام مهمی ارسال می‌کند که کمیسیون برای حفاظت از یکپارچگی فرآیند نظارت بر بازار اقدام خواهد کرد.

اتهامات علیه صرافی جمینی

این قانونگذار ادعا کرد که در سال ۲۰۱۷، جمینی اظهارات نادرست و گمراه‌کننده‌ای درباره اقدامات پیشگیرانه‌ای که برای جلوگیری از دستکاری قیمت بیت‌کوین انجام می‌دهد، ارائه کرده است. ظاهراً، این صرافی رمز ارزی CFTC را در مورد اقداماتش گمراه کرده است. CFTC ادعا کرده است که تیم صرافی در سال ۲۰۱۷ و در آستانه راه‌اندازی اولین قرارداد آتی BTC توسط Cboe Global Markets اطلاعات نادرستی را به آن‌ها داده است. این رویداد نقطه شروع رشد تصاعدی BTC در صنعت است.

در بخشی از دادخواست مدنی ۲۸ صفحه ای که توسط CFTC ارائه شده است، آمده است:

[قرارداد آتی پیشنهادی بیت‌کوین] بسیار مهم بود زیرا قرار بود در میان اولین قراردادهای آتی دارایی‌های دیجیتال فهرست‌شده در یک بازار قراردادی تعیین‌شده باشد، آن هم زمانی که فعالان بازار علاقه شدیدی به دسترسی به بیت‌کوین از طریق بازارهای مشتقه داشتند.

تأمین مالی از پیش یا نه؟

این گزارش همچنین حاوی جزئیاتی بود که نشان می‌داد چگونه جمینی حقایق را در طول دوره مربوطه، چه در ارتباطات شفاهی و چه کتبی، به کارکنان کمیسیون ارائه می‌کرد، و ادعا می‌کرد که یک صرافی «ذخیره کامل» است که لازم است تمام تراکنش‌ها به طور کامل «از پیش تأمین مالی» شوند. اتهامات وارده به جمینی بیان می‌کند که صرافی مقداری وجوه را به مشتریان خاصی پرداخت کرده است و به آنها اجازه می‌دهد قبل از تأمین مالی کامل حساب‌هایشان معامله کنند. ظاهراً، صرافی رمز ارز در تلاش بود تا حجم معاملات را با کاهش هزینه سرمایه برای شرکت‌کنندگان افزایش دهد.

با این حال، جمینی تمام اتهامات را رد کرده و بیانیه ای در این مورد منتشر کرده است.

جمینی از روز اول پیشگام و طرفدار مقررات متفکرانه بوده است. ما سابقه هشت ساله داریم که اجازه می‌خواهیم، ​​بخشش نمی‌خواهیم و همیشه کار درست را انجام می‌دهیم. ما مشتاقانه منتظر اثبات قطعی این موضوع در دادگاه هستیم.»

CFTC در حال پیگیری همه تخلفات در صنعت کریپتو بوده است، به طوری تتر، بیتفینکس (Bitfinex) و پلی‌مارکت (PolyMarket) در حال حاضر جریمه‌های سنگینی را متحمل شده‌اند.

 

پیشنهاد مطالعه: دستکاری در معاملات آتی بیت کوین: نحوه کار و روش کاهش اثرات آن

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=57315
دکمه بازگشت به بالا