ایستگاه خبر

CFTC پلی‌مارکت را تعطیل کرد

کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) بازار پیش‌بینی‌های مبتنی بر ارز دیجیتال پلی‌مارکت را  تعطیل کرد.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی CFTC که امروز علنی شد، شرکت مادر پلی‌مارکت، Blockratize Inc.، متهم به «ارائه قراردادهای گزینه‌های باینری مبتنی بر رویدادهای خارج از بورس» شده است. CFTC می‌گوید این پلتفرم بیش از ۹۰۰ مورد از این قراردادها را در این بازارها ارائه می‌دهد.

تا کنون، پلی‌مارکت به کاربران اجازه می داد تا بر روی نتیجه رویدادهای دنیای واقعی، مانند موارد گزارش شده COVID-19، نرخ تورم ملی، و انتخابات سیاسی و نامزدی شرط بندی کنند. طبق CFTC، این نوع قراردادها فقط در یک بورس ثبت شده قابل ارائه است.

در اطلاعیه CFTC آمده است:

پلی‌مارکت تجارت و اجرای قراردادها را برای بازارهای گزینه‌های باینری مبتنی بر رویداد ارائه شده در وب سایت خود ایجاد، تعریف، میزبانی و حل و فصل می‌کند.

در نتیجه این تسویه‌حساب، پلی‌مارکت باید ۱.۴ میلیون دلار جریمه پولی مدنی بپردازد و تمام بازارهای نمایش‌داده شده در Polymarket.com را خاتمه دهد. این تعطیلی در زمان نامناسبی برای این سرویس رخ می‌دهد چون این شرکت اخیراً ۴ میلیون دلار در یک دور سرمایه جمع‌آوری کرده بود.

آیا این بازارها می‌توانند از مقررات فرار کنند؟

بازارهای پیش‌بینی مبتنی بر ارزهای دیجیتال اغلب راهی برای اجتناب از مقررات ایالات متحده که چنین فعالیت‌هایی را محدود می‌کنند در نظر گرفته می‌شوند. به عنوان مثال، جریان اصلی بازار پیش‌بینی، PredictI، سرمایه‌گذاری‌ها را به ۸۵۰ دلار محدود می‌کند، در حالی که بازارهای الکترونیک آیووا (IEM) موقعیت‌ها را به ۵۰۰ دلار محدود می‌کند.

پلی‌مارکت اسماً یک برنامه غیرمتمرکز بود تا جایی که حضانتی برای وجوه کاربران نداشت و چنین محدودیت‌هایی را برای کاربران خود اعمال نمی‌کرد. با این وجود، پلی‌مارکت توسط یک شرکت در نیویورک اداره می‌شد که به تنظیم‌کنندگان اجازه می‌داد تا این پلتفرم را هدف مقررات خود قرار دهند.

مشخص نیست که آیا بازارهای پیش‌بینی غیرمتمرکز، مانند Augur و Omen، به همان سرنوشت دچار می‌شوند یا خیر.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۷ دی) – وضعیت سال ۲۰۲۱ طبق تحلیل آنچین

 

Source

https://coiniran.com/?p=49120
دکمه بازگشت به بالا