ایستگاه خبر

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده اتریوم را به‌عنوان کالا در نظر گرفت

CFTC برخلاف اظهارات روستین بهنام رئیس آژانس در 30 نوامبر مبنی بر اینکه بیت کوین تنها ارز دیجیتالی است که باید به عنوان یک کالا در نظر گرفته شود، اتریوم را بار دیگر به عنوان یک کالا اعلام کرد. جامعه امیدوار است که سخنان CFTC به این ادعاها پایان دهد که سکه‌های استیک‌شده با تعریف تست هاوی از اوراق بهادار مطابقت دارند.

این رگولاتور بارها به اتر، بیت کوین و تتر (USDT) در اقدام خود علیه سام بانکمن-فرید، FTX و شرکت خواهرش آلامدا به عنوان «کالا» تحت قوانین ایالات متحده اشاره کرد.

طبق بخش 1a (9) قانون، 7 U.S.C. 1a(9)، “برخی دارایی‌های دیجیتال «کالاها» را تشکیل می دهند، از جمله بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، تتر (USDT) و سایر استیبل کوین‌ها.

اما در هفته گذشته، بحث‌هایی در داخل خود CFTC در مورد اینکه آیا اتریوم باید به عنوان یک کالا در نظر گرفته شود، وجود داشته است. در 30 نوامبر، در طی یک سمپوزیوم ارزهای دیجیتال در دانشگاه پرینستون، رئیس CFTC، روستین بهنام، ادعا کرد که فقط بیت کوین باید به عنوان یک کالا در نظر گرفته شود، و اظهارات قبلی مبنی بر اینکه اتر ممکن است واجد شرایط باشد را رد کرد.

چه چیزی موضع جنسلر را در مورد اتریوم تغییر داد؟

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیز اخیراً در مورد موضع خود در مورد اتر مطمئن نبوده است. در گفتگو با جیم کرامر در نمایش Mad Money CNBC در 27 ژوئن، جنسلر گفت که او فقط می‌گوید که بیت کوین یک کالا است.

در گذشته، جنسلر ادعا کرده بود که در حالی که اتر زمانی یک اوراق بهادار بود، متعاقباً غیرمتمرکزتر شده و به یک کالا تبدیل شده است. پس از اینکه اتریوم به اثبات سهام (PoS) روی آورد، موقعیت او مجدداً در ماه سپتامبر تغییر کرد، زمانی که او ادعا کرد که توکن‌های استیک‌شده ممکن است به عنوان اوراق بهادار تحت آزمون هاوی واجد شرایط شوند.

دسته‌بندی دارایی‌های رمز ارزی در ایالات متحده بسیار مهم است زیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) بر اوراق قرضه و سهام نظارت می‌کند. همزمان، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) بر معاملات آتی کالاها (SEC) نظارت دارد.

پبشنهاد مطالعه: استیک کردن چیست؟ (Staking) استیکینگ ارز دیجیتال به زبان ساده!

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا