ایستگاه خبر

بانک‌های مرکزی‌ طلاهایشان را می‌فروشند!

برای اولین بار از سال ۲۰۱۰ چندین بانک مرکزی به منظور کاهش زیان مالی ناشی از کرونا، فروش طلا را آغاز کردند. قیمت هر اونس طلا که بالاترین میزانش در ۶ آگوست با قیمت ۲۰۷۵دلار بود، هم‌اکنون با ۹.۶۳درصد کاهش به ۱۸۷۵ دلار رسیده است.

با اینکه ارزش طلا در مقایسه با بیت کوین به‌طور قابل توجهی کاهش یافته است، پیتر شیف که یکی از طرفداران طلاست، در توییتر خود با بیت کوین شوخی کرد و نوشت: «اگر اندازهٔ حباب‌های دارایی‌ها را براساس میزان اعتقاد راسخی که خریداران در معاملات خود دارند اندازه بگیرید، حباب بیت کوین بزرگترین حبابی است که من دیده‌ام. هودلرهای بیت کوین با اطمینان زیادی می‌گویند که حق با آن‌هاست و مطمئن هستند که به اندازهٔ کسانی که با وجود این حباب‌ها به سراغ خرید ملک می‌روند ضرر نمی‌کنند.»

با این وجود، برخلاف بیت کوین که اخیراً رو به رشد بوده است، قیمت هر اونس طلا سقوط را تجربه کرده است. این فلز گرانبها در تاریخ ۶ آگوست به بالاترین قیمت خود یعنی ۲۰۷۵ دلار رسید اما ۹.۶۳درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین قیمت فعلی یعنی ۱۸۷۵دلار رسید.

براساس گزارشی از بلومبرگ، چند بانک مرکزی شروع به فروش طلا کرده‌اند تا فاجعهٔ اقتصادی را که توسط برنامه‌ریزان مرکزی و بوروکرات‌ها به‌وجود آمده را جبران کنند. شورای جهانی طلا متذکر شد که تقاضای طلا از سال گذشته ۱۹درصد کاهش یافته است.

Source

https://coiniran.com/?p=41776
دکمه بازگشت به بالا