ایستگاه خبر

دلارشنی، نسخه دیجیتال پول ملی باهاما

بانک مرکزی باهاما به طور رسمی از ارز دیجیتال ملی خود رونمایی کرد. به گزارش کوین‌دسک، دلار شنی باهاما نخستین ارز دیجیتال در نوبه خود است و قرار است نسخه دیجیتالی دلار باهاما باشد.

این ارز توسط نهاد پولی بانک مرکزی CBDC این کشور ایجاد شده و خبر آن توسط یک توئیت برای نخستین بار منتشر شده است. هدف از طراحی این پروژه ایجاد امکان دسترسی بیشتر به پرداخت‌های دیجیتالی و سرویس‌های مالی آنلاین است.

موضوع ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی یا CBDCها چند سالی است بسیار داغ است. امسال جمهوری چین بسیار به عرضه عمومی یووان دیجیتال نزدیک است.  چند روز پیش بزرگترین آزمایش عمومی آن با موفقیت انجام شده بود. کشورهای دیگری نظیر روسیه، آمریکا و اتحادیه اروپا نیز به دنبال ایجاد ارزهای دیجیتالی مخصوص به خود هستند.

آنگونه که پیداست در فاز نخست تنها واحد‌های مالی نظیر بانک‌ها و موسسات می‌توانند برای توسعه کیف پول‌های مناسب سرویس‌های خود فعالیت کنند. کیف پول‌های دیجیتالی با لایه‌های مختلف امنیتی مبتنی بر موبایل خواهند بود. در کشور باهاما ۹۰ درص مردم تلفت همراه هوشمند دارند.

کشور باهاما متشکل از مجمع الجزایر متعددی است که این خود باعث محدودیت‌هایی برای استفاده از سیستم‌های سنتی می‌شود. به نظر می‌رسد هدف اصلی دولت در وهله نخست ایجاد سرویس دیجیتالی مالی برای جزیره کمتر توسعه یافته Caribbean باشد.

بیشتر بخوانید: منظور از yield farming در دیفای چیست؟ معرفی مهمترین پروتکل‌ها

https://coiniran.com/?p=41614
دکمه بازگشت به بالا