ایستگاه خبر

۸ سال زندان برای موسس Centra

در جولای ۲۰۱۷، عرضه اولیه ارز Centra Tech توانست ۱۰۰ هزار ETH به مبلغ ۲۵ میلیون دلار (با احتساب قیمت آن زمان ETH) را جمع‌آوری کند.

Sohrab Sharma پایه‌گذار مرکز رمزارز Centra، به دلیل کلاهبرداری در عرضه‌ی اولیه ارز این شرکت محکوم به گذراندن ۸ سال حبس شد.

مدیرعامل زندانی می‌شود

دادستانی منطقه‌ای بخش جنوبی نیویورک در کنفرانسی تایید کرد که محکومیتی ۸ ساله در انتظار Sharma خواهد بود و این حکم توسط یک دادگاه فدرال در منهتن صادر شده است.

Sharma و دو تن دیگر از پایه‌گذاران، محکوم به ارائه‌ی اطلاعات غلط درباره جزئیات در عرضه‌ی اولیه این ارز شدند.

آن‌ها به دروغ تایید کردند که تاییدیه لازم برای فعالیت‌های مالی در ۳۸ ایالت آمریکا را دارند.

همچنین اسناد همکاری با شرکت‌های مانند Bancorp، Visa و Mastercard برای اجرای پروژه‌ای بر اساس رمزارز، تحت عنوان Centra Card را دارند.

این فرد حتی مدرکی به نام Michael Edwards را نیز جعل کرده و در آن خود را فردی معرفی کرده بود که بیش از ۲۰ سال تجربه در حوزه بانکداری داشته و دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه هاروارد است.

آن‌ها همچنین برای تبلیغ عرضه اولیه Centra افراد مشهوری مانند فلوید می‌ودر بوکسور معروف، و دی‌جی‌ خالد یکی از خوانندگان و آهنگ‌سازان را نیز استخدام کرده بودند.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Ilan T. Graff یکی از وکلای آمریکا گفته است: خلاقانه‌ترین کار Sharma این بود که او برای خود مدیران اجرایی و شرکا، جوازهای تقلبی جعل کرده بود تا بتواند به وسیله‌ی آن افراد را گمراه کرده و اقدام به جمع‌آوری میلیون‌ها دلار کند. ما همچنان با جدیت به دنبال کشف و از بین بردن کلاهبرداری‌های دیجیتال مانند این مورد خواهیم بود.

در جولای ۲۰۱۷ شرکت Centra Tech برای عرضه اولیه توکن خود به نام Centra (CTR) که یک توکن ERC20 بود، ۱۰۰ هزار ETH به ارزش ۲۵ میلیون دلار (با قیمت آن زمان اتریوم) جمع‌آوری کرد.

بعد از برملا شدن کلاهبرداری، وزارت دادگستری و FBI وارد ماجرا شدند و ۱۰۰ هزار ETH را مصادره کردند.

در ابتدای امسال نیز نیروهای Marshal آمریکا، ۱۰۰ هزار ETH مصادره شده را به قیمت ۳۳.۴ میلیون دلار فروختند.

همانطور که در اطلاعیه رسمی نیز آمده است، این مبلغ برای پرداخت غرامت به قربانیان این کلاهبرداری هزینه خواهد شد.

Sharma همچنین محکوم به برگرداندن مبلغ ۳۶ میلیون دلار از درآمد نامشروع خود از طریق Centra ICO نیز شده است.

علاوه بر او، یکی دیگر از پایه‌گذاران به نام Robert Farkas نیز در دسامبر ۲۰۲۰ توسط همین دادگاه،‌ محکوم به گذراندن یک سال حبس شده بود.

source

https://coiniran.com/?p=44313
دکمه بازگشت به بالا